Naga Markets 

moneta bitcoin wyciągana z kieszeniBitmarket.pl łączy siły z akcją Szlachetna paczka. Jedna z najstarszych polskich giełd kryptowalut zbiera cyfrowe waluty na cel charytatywny.


W komunikacie na stronie portalu informacyjnego giełdy czytamy:

“Drodzy Użytkownicy,

Nasi pracownicy w tym roku biorą udział w akcji Szlachetna Paczka , której finał jest już w ten weekend – przygotowujemy paczkę dla rodziny 21 letniego Michała (…).

Być może niektórzy z Was chcieliby się zaangażować w akcję jednak nie mają na to czasu lub stwierdzą, że jest za późno – otóż nie jest!

Jeżeli chcielibyście dołożyć swoją cegiełkę, a nie macie czasu wybrać rodziny możecie razem z nami wesprzeć Michała jednocześnie pokazując, że kryptowaluty mogą służyć także do czynienia dobra.

Ich zalety – czyli szybkie, tanie przelewy bez względu na odległość są idealne na takie zbiórki.”

Michał (21 l.) mieszka ze swoimi rodzicami panią Wiolą (44 l.) i panem Oskarem (49 l.) oraz ze swoją siostrą Olą (16 l.).Michał po szkole średniej studiował informatykę. Rodzina utrzymywała się z pensji pana Oskara, który pracował na budowie. Pani Wiola od dawna choruje na stwardnienie rozsiane. Kiedy pan Oskar uległ wypadkowi przy pracy, po operacji biodra otrzymał trzecią grupę inwalidzką, nie może pracować, przemęczać się i podnosić ciężkich rzeczy. W związku z zaistniałą sytuacją, Michał musiał zrezygnować ze studiów i pójść do pracy, żeby utrzymać rodziców i swoją nastoletnią siostrę. Pani Wiola jest niezdolna do pracy, ma orzeczenie o niepełnosprawności, a pan Oskar mimo usilnych starań nie może znaleźć pracy – czasami roznosi ulotki lub naprawia coś u sąsiadów. Rodzina utrzymuje się z pensji Michała, wsparcia z programu 500+ i zasiłku rodzinnego (ok. 2924 zł). Po odjęciu kosztów utrzymania mieszkania i niezbędnych leków (ok. 963 zł). Rodzinie na życie pozostaje 490 zł na osobę.Rodzina bardzo się kocha. Pani Wiola ma niezwykły talent malarski, rysowanie sprawia jej ogromną przyjemność. Ola również bardzo dobrze czuje się z pędzlem w ręce. Malowanie pozwala uciec jej od codziennych problemów. Pan Oskar jest złotą rączką, stale naprawia coś w mieszkaniu. Czasami pomaga sąsiadom w drobnych pracach. Michał marzy o tym, żeby wrócić na studia i zostać programistą. Jest bardzo zafascynowany pisaniem programów, niczego tak nie żałuje jak tego, że nie ma możliwości kontynuowania nauki – w obecnej sytuacji jest to jednak niemożliwe.

Wśród najważniejszych potrzeb Michał wymienia komputer – byłoby to narzędzie, które pozwoli mu rozwijać swoje pasje i zainteresowania, a w przyszłości będzie jego narzędziem do pracy. Dzięki niemu mógłby uczyć się programować – jak sam mówi w Internecie jest wiele darmowych kursów, od których mógłby zacząć. Mając komputer chłopak mógłby podjąć naukę na studiach zaocznych, a dzięki temu nie musiałby rezygnować z pracy. Bardzo ważne dla rodziny są również środki czystości i żywność, gdyż przy tak skromnym budżecie rodzinie ciężko jest wiązać koniec z końcem.

Jak pomóc?

Szczegóły akcji znajdziecie pod tym linkiem. Udostępniono tam adresy portfeli z kodami QR. Bitmarket.pl zbiera datki w 3 kryptowalutach tj. BTC, ETH i LTC.

Giełda dodatkowo na tę okazję stworzyła konto szlachetna_paczka na które można natychmiastowo i darmowo przelewać kryptowaluty poprzez swoje konto BitMarket.


Interesujesz się kryptowalutami? Już teraz dołącz do grupy na Facebooku prowadzonej przez portal Comparic.pl. Bądź na bieżąco z informacjami ze świata kryptowalut, niezależnie od tego gdzie się znajdujesz!.

O idei akcji opowiedział nam Michał Dziedzic z giełdy:

“Początkowo miała to być nasza wewnętrzna akcja, jednak pomyśleliśmy, że może inne osoby także chciałyby wziąć udział w Szlachetnej Paczce, a przecież mamy narzędzia, aby dotrzeć do innych poprzez social media i nasze kontakty. Niektórzy na pewno mogą nie mieć możliwości zaangażowania się prywatnie w zbiórkę i wybór rodziny, a przesłanie kryptowalut trwa kilka chwil – pamiętajmy, że dla tych rodzin liczy się każda zebrana kwota.”tokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here