Naga MarketsSzkoły bitcoina w Salwadorze. Kraj postawi takich 20 z zysków z inwestycji w BTCRząd Salwadoru rozpoczyna swój kolejny projekt związany z bitcoinem (BTC), który zakłada budowę szkół z wykorzystaniem zysków, jakie państwu udało się osiągnąć dzięki inwestycji w aktywo. Zyski lub “nadwyżka” wygenerowane w ramach krajowego funduszu BTC zostaną przeznaczone na budowę 20 szkół, poinformował prezydent Nayib Bukele.

Szkoły bitcoina w Salwadorze. 20 placówek za zyski z nabycia BTC

W dniu 2 listopada sekretarz prasowy prezydenta zatweetował: “Kiedy ten projekt został rozpoczęty, nie zarobiliśmy tyle pieniędzy w FIDEBITCOIN (państwowy fundusz BTC) ile zarobiliśmy teraz. Postanowiliśmy więc uczcić to budową pierwszych 20 szkół BTC”Rzecznik Bukele stwierdził również, że zyski z poprzednich zakupów BTC pójdą na korzyść ludzi i środki z podatków nie zostaną wykorzystane w tym celu.

Lokalne media poinformowały, że budowa 20 nowych szkół będzie wspierać ekspansję edukacji kryptowalutowej wśród mieszkańców i będzie częścią 400 szkół planowanych w ramach programu “Moja nowa szkoła”. W październiku 2020 roku Środkowoamerykański Bank Integracji Gospodarczej (CABEI) zatwierdził finansowanie w wysokości 200 milionów dolarów dla Salwadoru na zachętę do ekspansji edukacji.

W kryptowaluty możesz inwestować między innymi z brokerem Plus500. Załóż darmowe konto i zacznij trading jeszcze dzisiaj! 

CHCĘ HANDLOWAĆ KRYPTOWALUTAMI

W połowie października prezydent ogłosił, że rząd wyda 4 miliony dolarów z Bitcoin Trust na budowę nowego szpitala weterynaryjnego w stolicy kraju.

Kontrowersyjna ustawa Salwadoru o bitcoinie oficjalnie weszła w życie 7 września, ale jej inauguracyjny dzień jako prawnego środka płatniczego nie obył się bez kontrowersji przez problemy techniczne z państwowym portfelem Chivo.

W dniu 28 października, Comparic.pl poinformował, że Salwador zakupił kolejne 420 BTC, przynosząc swój całkowity zasób do 1120 BTC. Przy obecnych cenach 63 tys. dol., wartość wynosi około 70,5 miliona.

El Salvador BTC, kanał na Twitterze śledzący zakupy BTC w kraju, poinformował, że do tej pory osiągnięto 12 milionów dolarów zysku, w oparciu o średnią cenę zakupu 53 062 dolarów.

Konto śledzi również 30 dolarów nagrody stymulacyjnej, którą rząd zaoferował obywatelom, aby zachęcić do zainstalowania kryptowalutowego foldera Chivo. 30 dolarów w BTC przekazane Salwadorczykom 9 lipca jest teraz warte około 38 dolarów. Biorąc pod uwagę fakt, że minimalna pensja w Salwadorze wynosi niespełna 250 dolarów miesięcznie, jest to zauważalna kwota.

Autor poleca również:

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: akcje tauron | notowanie kryptowalut | enea giełda | indeks nasdaq | stalprodukt cena akcji | selvita giełda | notowania walut |Chcesz wrócić na stronę główną? Kliknij >>


Jesteśmy w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas >>


ConotoxiaObejrzyj również w Comparic24.tv:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here