Naga MarketsMicrosoft Excel jest obecnie jednym z podstawowych programów wykorzystywanych w różnego rodzaju pracach biurowych, a co za tym idzie – jego znajomość może okazać się niezbędna, jeśli poszukujemy pracy związanej z finansami, bądź zarządzaniem danymi, lub chcemy sprawnie wykonywać swoje obowiązki w obecnej pracy. W jaki sposób sprawnie nauczyć się obsługi arkuszy kalkulacyjnych firmy Microsoft? Odpowiedź na to pytanie jest prosta — możemy zdecydować się na szkolenie z oprogramowania w firmie szkoleniowej. Jaki poziom kursu wykupić i jak określić swój poziom wiedzy?

Jak sprawdzić poziom wiedzy? Test wiedzy online

Obecnie, w dobie bezproblemowego dostępu do Internetu, w łatwy sposób możemy znaleźć wszystko, czego potrzebujemy. Tak samo jest także z testami sprawdzającymi naszą wiedzę na temat programu Excel. Warto jednak przed rozpoczęciem testu sprawdzić opinie użytkowników na jego temat lub na temat strony, gdzie jest zamieszczony. Często bowiem testy tworzone są przez amatorów i zawierają pytania, które nie są istotne, np. rok stworzenia programu. Po zakończeniu tekstu powinniśmy otrzymać wynik, który pomoże nam ustalić nasz poziom. Jeżeli będziemy mieć ponad 60% poprawnych odpowiedzi, możemy zdecydować się na kurs Excel zaawansowany. W innym wypadku lepiej wybrać kurs wyjaśniający podstawy.

Jak sprawdzić poziom wiedzy? Przejrzyj program

Nasz poziom znajomości programu możemy sprawdzić też w inny, bardzo prosty sposób. Wystarczy odpalić arkusz kalkulacyjny i zacząć przeglądać jego zakładki. Oglądając je po kolei, powinniśmy sprawdzać większość dostępnych funkcji i odpowiadać sobie na proste pytanie: „Czy potrafię to wykorzystać?”. Każdą odpowiedź możemy sobie notować i gdy już skończymy przeglądać wszystkie dostępne opcje – sprawdzić, czy więcej odpowiedzi jest pozytywnych, czy negatywnych. Gdy znacząco przeważą te drugie, oczywistym wyborem powinien być kurs, który pokaże nam także podstawy programu. W innym wypadku można wybrać kurs z wyższym progiem wejścia.

Jak sprawdzić poziom wiedzy? Test wiedzy przed szkoleniem

Dobre firmy organizujące szkolenia bardzo często oferują wewnętrzne testy poziomu wiedzy kursantów. Są dostępne w dwóch formach: online i offline; i zazwyczaj składają się z pytań, które dzielą się na różne poziomy. Przeważnie 1/3 testu dotyczy najbardziej podstawowych funkcji programu, kolejna 1/3 to pytania o średnim poziomie trudności, a ostatnia część zadań dotyczy zaawansowanych funkcji programu. Taki sposób sprawdzenia poziomu wiedzy nie tylko jest bardzo wygodny i profesjonalnie przygotowany, ale także dopasowany do oferty konkretnej firmy, która go opracowała.

Ocena skuteczności szkolenia to bardzo istotny aspekt jego doboru. Nie powinniśmy decydować się na szkolenie, które będzie znacząco przekraczać nasze obecne umiejętności lub będzie poniżej oczekiwanego poziomu. Warto jednak zaznaczyć, że szkolenia podstawowe mogą być świetną powtórką wiedzy dla osób, które wykorzystują tylko najpowszechniejsze funkcje programu i chcą uzupełnić swoją wiedzę. Więcej o ocenie skuteczności szkolenia przeczytasz na https://www.edukey.pl/blog/ocena-skutecznosci-szkolenia/ .

Artykuł partnera.tokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here