Naga MarketsjohnsonSporo mówi się w ostatnim czasie na temat Brexitu. Przeciwnicy Borisa Johnsona postanowili bowiem zadbać o to, by brytyjski premier nie doprowadził do bezumownego opuszczenia wspólnoty. Sprawa była na tyle poważa, że zajął się nią nawet szkocki sąd. Uznał on jednak, że nie ma potrzeby stosowania dodatkowego przymusu wobec Johnsona.


Johnson próbuje zrzucić odpowiedzialność na UE?

Przypomnijmy, że mimo przedstawionej przez Borisa Johnsona propozycji porozumienia przełamującego impas dot. irlandzkiej granicy, wciąż istnieje ogromny pesymizm wobec możliwości zawarcia porozumienia w ciągu zaledwie kilku tygodni. Wielu dyplomatów twierdzi nawet, że między Londynem a Brukselą toczy się fałszywa walka o podział odpowiedzialności i przypisanie winy za nieunikniony hard Brexit.

Purple TradingPartnerem Aktualności w Comparic jest Purple Trading - notyfikowany przez KNF broker STP. Zobacz co oferują!
73.2% detalicznych kont CFD traci pieniądze.

Brytyjski premier musi przestrzegać prawa

To wszystko sprawiło, że działacze dążący do zmuszenia brytyjskiego premiera do wystąpienia o opóźnienie w sprawie Brexit, jeżeli nie uda się osiągnąć porozumienia z Unią Europejską w ciagu najbliższych dwóch tygodni zwrócili się do Outer House of Court of Session o wydanie nakazu zobowiązującego go do przestrzegania ustawy “Benn Act”.

Sąd stwierdził jednak, że nie ma potrzeby podejmowania żadnych działań prewencyjnych przeciwko Johnsonowi, ponieważ zapewnił on, że będzie przestrzegał prawa zmuszającego go do zwrócenia się do UE o przedłużenie umowy rozwodowej, jeżeli nie zostanie uzgodniona żadna ugoda w sprawie rozwodu.

Sędzia Paul Cullen przyznał w swoim orzeczeniu, że realizując swoją politykę, Boris Johnson musi przestrzegać przegłosowanej niedawno tzw. uchwały „Benn Act”, która wymaga od niego wysłania listu do UE z prośbą o opóźnienie Brexitu, jeśli do 19 października nie uda się osiągnąć porozumienia.

Mimo to, Johnson wielokrotnie podkreślał, że nie ma zamiaru zwracać się do UE z prośbą o ponowne przesuwanie daty Brexitu. Powiedział on jednak również, że nie złamie prawa, które zmusza go do wystąpienia z takim wnioskiem. Mamy więc tu niezwykle istotną sprzeczność, która potęguje niepewność dot. Brexitu.tokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

Poprzedni artykułEBC: ponad połowa banków w strefie euro nie przetrwa nawet 6 miesięcy kryzysu
Następny artykułObligacje KGHM już na rynku Catalyst
Arkadiusz Jóźwiak redaktor Comparic.pl
Education Team Manager Comparic.pl. Autor licznych webinarów i felietonów oraz tekstów edukacyjnych poruszających szeroką tematykę inwestycyjną począwszy od psychologii a na analizie technicznej i fundamentalnej skończywszy. Jako menadżer działu edukacji w Comparic Media Group wykorzystuje wykształcenie pedagogiczne i stawia ogromny nacisk na prostotę przekazywanych informacji i wiedzy. Skrupulatność i konsekwencja w działaniu zostały docenione przez wielu traderów i inwestorów, co skutkowało m.in. nominacją w konkursie organizowanym przez fundację Invest Cuffs w kategorii Dziennikarz Roku 2019. Jego artykuły znaleźć można również w magazynach FxMag oraz I Love Crypto, gdzie prowadzi swoją stałą rubrykę. To także prelegent podczas licznych konferencji m.in. Festiwalu Inteligencji Finansowej, Seminarium XM w Warszawie czy Expo Invest Cuffs. Członek Rady Nexusów przyznającej wyróżnienia osobom i podmiotom, które w największym stopniu przyczyniają się do rozwoju branży blockchain i kryptowalut a także twórca i główny prowadzący cotygodniowych, niedzielnych odpraw traderów, w których regularnie uczestniczy kilkaset osób oraz analityk kryptowalutowy w serwisie Krypto Raport.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here