Naga MarketsOpublikowany w weekend sondaż dla Sunday Times pierwszy raz pokazał, że zwolenników odłączenia Szkocji od Wielkiej Brytanii było więcej niż chcąc zachowania status quo. W zaplanowanym na 18 września referendum niepodległościowym w Szkocji na “tak” zamierza głosować 51% badanych, a przeciw 49%. Same liczby nie robią tak dużego wrażenia, jak tendencja w kolejnych badaniach. Jeszcze przed miesiącem zwolenników niepodległości było zaledwie 39%, podczas gdy przeciwników 61%.

FTSE1000 na wykresie dziennym
FTSE100 na wykresie dziennym

Perspektywa odłączenia Szkocji szkodzi zarówno funtowi, jak i londyńskiej giełdzie. Ten pierwszy w relacji do dolara jest najsłabszy od czerwca 2013 roku. Indeks FTSE100, który do czwartku przez miesiąc zyskiwał na wartości, dziś drugi kolejny dzień spada. Sytuacja techniczna na wykresie FTSE100 w kompresji dziennej sugeruje, że to prawdopodobnie początek ruchu w dół. Indeks ten zawrócił bowiem z poziomu silnej strefy podażowej 6867,80-6896,30 pkt. To strefa, która już wielokrotnie powstrzymywała popyt. Ostatni zwrot zakończył się spadkiem do 6526,80 pkt. Nie jest wykluczone, że obecny ruch sprowadzi go do analogicznych poziomów.

Admiral-Markets-Logo

Promocja – Tylko we wrześniu dla użytkowników serwisu Comparic.pl 25% premia przy zasileniu rachunku. O szczegóły pytaj mailowo na info@admiralmarkets.pl. Możesz również wypróbować konto demo. Jeżeli jesteś naszym czytelnikiem dostęp do sesji Live Trading we wrześniu masz zagwarantowany całkowicie za darmo. Wystarczy, że wypełnisz formularz!Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here