Naga Marketstwitter na smartfonieJack Dorsey, dyrektor generalny Twittera i Square, pojawił się w podcaście Tales from the Crypt , gdzie rozmawiał z Marty’m Bentem o  bitcoinie i swoim zaangażowaniu w czwartą rewolucję przemysłową.

Podczas podcastu Dorsey powtórzył wiele swoich spostrzeżeń z poprzednich wywiadów, ale także przybliżył słuchaczom to, w jaki sposób uczestniczy w rynku kryptowalut.

BTC dla mas

Jego zdaniem ​​aplikacja płatnicza Square i cała jego firma jest wiodącym przedsięwzięciem, którego celem jest m.in. przybliżenie bitcoina masom. Popularna “apka” do obsługi płatności mobilnych pozwala bowiem w łatwy sposób kupić kryptowaluty, ale też planuje zintegrować Ligthning Network, narzędzie poprawiające skalowalność blockchaina.

Dorsey przyznał, też że jego zespół współpracuje z Securities and Exchange Commission (SEC), starając się przybliżyć aplikację użytkownikom i utorować drogę dla innych aplikacji płatniczych pod kątem regulacji prawnych.

Skupuj BTC

CEO Twittera przyznał też, że jest uczestnikiem “Stacking Sat Saturday”, ruchu, w ramach którego użytkownicy kupują BTC w każdą sobotę, aby pokazać innym, że powracają na rynek i przygotowują się na masowe przyjęcie kryptowaluty.

Sugeruje się, że Dorsey skupuje bitcoiny za znaczne kwoty (w końcu go stać). Ponoć co tydzień – w ramach wspomnianej akcji – dokonuje zakupu za 10 000 USD.

Biznesmen-wizjoner pojawił się niedawno w innym podcaście – Joe Rogan Experience, aby porozmawiać o przyszłości bitcoina. Jego zdaniem najstarsza kryptowaluta będzie walutą całego Internetu. Od czasu tego podcastu był gościem innych tego typu programów, gdzie opowiadał o swojej sympatii względem BTC.

Sam widzi w kryptowalutach przyszłość, ale i świetny biznes. W tej ostatniej kwestii jest bardzo wiarygodny, ponieważ świetnie wyczuł zapotrzebowanie społeczne dot. Twittera i Square.

Wzrośnie czy spadnie?

Co do samego kursu BTC dziś sytuacja na wykresach jest nadal niepewna. W maju br. pozostanie równy rok do kolejnego podziału nagrody za wykopanie bloku w blockchainie bitcoina. Dotychczas w takich okresach rozpoczynały się już wzrosty, będące preludium hossy. Czy tak będzie i tym razem? Przekonamy się wkrótce…


Interesujesz się kryptowalutami? Już teraz dołącz do grupy na Facebooku prowadzonej przez portal Comparic.pl. Bądź na bieżąco z informacjami ze świata kryptowalut, niezależnie od tego gdzie się znajdujesz!.


Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here