Naga MarketsSzef SkyBridge Capital: inwestowanie w bitcoina jest dziś bezpieczne Anthony Scaramucci, były pracownik Białego Domu i dziś szef SkyBridge Capital, jest zdania, że w wyniku regulacji inwestowanie w bitcoina jest teraz prostsze i bezpieczniejsze.

  • CEO SkyBridge Capital uważa, że regulacje rynku bitcoina sprawiły, że kupowanie kryptowalut jest teraz bezpieczniejsze.
  • Dodał, że bitcoin pomaga też chronić nasz kapitał przed inflacją.

Anthony Scaramucci (SkyBridge Capital): warto dziś kupić BTC

W artykule opublikowanym na stronie CNN, Scaramucci i dyrektor wykonawczy SkyBridge Brett Messing stwierdzili, że bitcoin stał się teraz aktywem, które może pomóc nam uchronić wartość naszych oszczędności w dobie inflacją walut fiat. Do tego obaj uważają również, że kupowanie kryptowalut jest dziś znacznie mniej ryzykowne, niż było kilka lat temu. Ich zdania przepisy i infrastruktura rynku są teraz o wiele lepiej rozwinięte, niż miało to miejsce wcześniej.

Te artykuły również Cię zainteresują
Podkreślili, że rozwój bitcoina „spowodował, że rząd i instytucje wkroczyły i zajęły się wieloma ryzykami związanymi z cyfrową walutą”. Przypomnieli  np. o decyzjach Urzędu Kontrolera Walut USA dot. upoważnienia banków do świadczenia usług dot. przechowywania kryptowalut.

– […] zwiększone regulacje, ulepszona infrastruktura i dostęp do instytucji finansowych – takich jak Fidelity – które przechowują pieniądze inwestorów sprawiły, że inwestycje bitcoinowe są równie bezpieczne, jak posiadanie obligacji i towarów takich jak złoto, które są również wykorzystywane do równoważenia portfeli – dodali.

SkyBridge Capital wkracza na rynek kryptowalut

Samo SkyBridge Capital zrobiło ważny krok naprzód w kwestii inwestycji na rynku kryptowalut. W grudniu 2020 r. złożyło wniosek do amerykańskiej Komisji Papierów Wartościowych i Giełd (SEC) o uruchomienie funduszu hedgingowego dot. bitcoina. W efekcie SkyBridge Bitcoin Fund LP został uruchomiony już parę tygodni później. Firma Fidelity pełni w nim funkcję depozytariusza, a spółka Ernst & Young zajmuje się audytem.

SkyBridge zainwestowało ponoć w bitcoiny już w listopadzie i grudniu. W momencie uruchomienia funduszu, czyli 4 stycznia, SkyBridge twierdziło, że jego ekspozycja na BTC była warta około 310 milionów USD.

Autor poleca również:

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: cena akcji pgnig dzisiaj | dax 30 prognoza | wykres btc | cd projekt kurs | kurs zł | kurs bitcoin prognozy |Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here