Naga Marketslogo SEC usaPrzewodniczący Komisji Papierów Wartościowych i Giełd Stanów Zjednoczonych (SEC) Jay Clayton przyznał publicznie, że ICO mogą być użyteczne, ale przy ich organizacji należy przestrzegać “przepisów dotyczących papierów wartościowych”.


W odniesieniu do rozproszonej technologii księgi rachunkowej (DLT), aktywów cyfrowych i ICO, Clayton stwierdził, że jest to temat, “nad którym Komisja i personel spędzili dużo czasu.”

Obawy

Clayton podkreślił, że cały czas istnieją “pewne obawy” w stosunku do ICO. Precyzując, wskazał na to, że według niego ICO działają obecnie w sposób, który nie zapewnia w wystarczający sposób ochrony inwestorów. Rynek ten jest nieporównywalnie mniej bezpieczny niż tradycyjne rynki akcji. Zapewne głównie przez fakt jego nieuregulowania.

Szef SEC dochodzi więc do wniosku, że w konsekwencji istnieją na nim “większe możliwości oszustwa i manipulacji”. W przeszłości Clayton zauważył już, że większość ICO należy prawdopodobnie uznać za papiery wartościowe.

Potencjał

W przemówieniu z 6 grudnia Clayton przyznał, że widzi potencjał w ICO, ale tylko pod warunkiem, że twórcy zbiórek funduszy będą przestrzegać prawa:

“Wierzę, że ICO mogą być skutecznym sposobem na pozyskanie kapitału dla przedsiębiorców i innych osób. Jednak nowatorski, technologiczny charakter ICO nie zmienia podstawowej sprawy, (…) nasze prawa dotyczące papierów wartościowych muszą być przestrzegane.”

W tym momencie przewodniczący skupił się na niedawnym utworzeniu Strategicznego Centrum Innowacji i Technologii Finansowej (FinHub). Ponoć FinHub został uruchomiony przez SEC w celu ułatwienia zaangażowania agencji w dział fintech. Teraz nowy hub stara się pomóc startującym firmom z branży fintech (w tym organizującym ICO) w dostosowaniu swojej działalności do obowiązujących przepisów w USA.

Według Claytona, stworzenie FinHub i inne działania SEC pokazuje, że “drzwi pozostają otwarte dla tych, którzy dążą do innowacji i pozyskiwania kapitału zgodnie z prawem”.

Zaledwie dwa dni temu, amerykańska Komisja Papierów Wartościowych i Giełd wydała jednak zakaz prowadzenia działalności i naliczyła grzywnę w wysokości 50 000 USD  CoinAlpha Advisors, funduszowi aktywów cyfrowych…


Interesujesz się kryptowalutami? Już teraz dołącz do grupy na Facebooku prowadzonej przez portal Comparic.pl. Bądź na bieżąco z informacjami ze świata kryptowalut, niezależnie od tego gdzie się znajdujesz!.


tokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here