Naga MarketsZaledwie o poranku informowaliśmy o ujawnieniu szokujących faktów z funkcjonowania Komisji Nadzoru Finansowego (KNF), a już pojawiły się doniesienia jakoby szef KNF miał podać się do dymisji. W rozmowie z Polską Agencją Prasową (PAP) przyznał iż zamierza złożyć dymisję z funkcji szefa KNF.


Przypomnijmy, że w dniu dzisiejszym “Gazeta Wyborcza” opublikowała artykuł, w którym Leszek Czarnecki będący jednym z najbogatszych Polaków zarzucił przewodniczącemu KNF, Markowi Chrzanowskiemu przychylność w zamian za wysoką sumę pieniędzy.

Na doniesienia te błyskawicznie zareagował Premier Mateusz Morawiecki, który wezwał szefa KNF do natychmiastowych wyjaśnień oraz zlecił prokuraturze i służbom niezwłoczne zbieranie informacji na temat doniesień medialnych. Spotkanie Chrzanowskiego z Morawieckim zaplanowano na środę, 14 listopada, rano. Ma w nim wziąć udział także koordynator służb specjalnych Mariusz Kamiński.

Tymczasem, szef Komisji Nadzoru Finansowego przyznał w rozmowie z PAP, że zamierza podać się do dymisji:

“W związku z nieuczciwymi i bezpodstawnymi atakami oraz oskarżeniami wysuwanymi przez p. Leszka Czarneckiego, będącymi w sposób niebudzący wątpliwości prowokacją dokonaną przez układ pragnący zdyskredytować moją osobę jako Przewodniczącego KNF w celu wywarcia nacisku na rzetelnie prowadzony w KNF proces restrukturyzacji jednego z banków, z odpowiedzialności za sprawne funkcjonowanie nadzoru nad rynkiem finansowym i konieczność wnikliwego wyjaśnienia sprawy dla dobra państwa, składam dymisję z pełnionej przeze mnie funkcji” – podkreślił Marek Chrzanowski.

Równocześnie oświadczył, że podjął “kroki prawne w związku z fałszywymi oskarżeniami naruszającymi moje dobre imię i godzącymi w zaufanie publiczne dla kierowanego przeze mnie Urzędu”.

Śledź rozwój afery na bieżąco pod tagiem #aferaKNFConotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

Poprzedni artykułRopa naftowa tanieje najszybciej od 2014 roku. Świat uzależni się od amerykańskich łupków?
Następny artykułEUR/USD na nowych minimach. Dokąd zmierza cena? – Justin Bennett
Arkadiusz Jóźwiak redaktor Comparic.pl
Education Team Manager Comparic.pl. Autor licznych webinarów i felietonów oraz tekstów edukacyjnych poruszających szeroką tematykę inwestycyjną począwszy od psychologii a na analizie technicznej i fundamentalnej skończywszy. Jako menadżer działu edukacji w Comparic Media Group wykorzystuje wykształcenie pedagogiczne i stawia ogromny nacisk na prostotę przekazywanych informacji i wiedzy. Skrupulatność i konsekwencja w działaniu zostały docenione przez wielu traderów i inwestorów, co skutkowało m.in. nominacją w konkursie organizowanym przez fundację Invest Cuffs w kategorii Dziennikarz Roku 2019. Jego artykuły znaleźć można również w magazynach FxMag oraz I Love Crypto, gdzie prowadzi swoją stałą rubrykę. To także prelegent podczas licznych konferencji m.in. Festiwalu Inteligencji Finansowej, Seminarium XM w Warszawie czy Expo Invest Cuffs. Członek Rady Nexusów przyznającej wyróżnienia osobom i podmiotom, które w największym stopniu przyczyniają się do rozwoju branży blockchain i kryptowalut a także twórca i główny prowadzący cotygodniowych, niedzielnych odpraw traderów, w których regularnie uczestniczy kilkaset osób oraz analityk kryptowalutowy w serwisie Krypto Raport.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here