Naga MarketsDomniemany szef Bitconnect w Indiach, Divyesh Darji, został w tym tygodniu aresztowany na lotnisku w Delhi, kiedy przybył z Dubaju. Wraz z innymi osobami stojącymi za projektem jest oskarżony o wyłudzenie milionów dolarów od lokalnych inwestorów, którzy szukali schronienia finansowego podczas rządowej kampanii demonetyzacyjnej.

Lokalne media donoszą, że biznes Darji’ego był zarejestrowany w Wielkiej Brytanii, ale obsługa miała miejsce głównie z wieży Burj Khalifa w Dubaju. Najwyższy budynek na świecie miał być odzwierciedleniem dużych obietnic Bitcoinnect – zysków, zwrotów, konferencji, okazując się ostatecznie symbolem wielkiego upadku i jeszcze większego oszustwa.

W 2016 roku indyjski rząd wycofał z obiegu banknoty o nominale 500 oraz 1000 rupii (odpowiednik amerykańskich 10 i 20 dolarów) powołując się na chęć walki z czarnym rynkiem, nielegalnymi biznesami oraz toryzmem. Cała akcja była przeprowadzona jednak nieodpowiedzialnie, w efekcie czego zaczęło brakować gotówki, a tak zwane bank runy (czyli obywatelskie „skoki na kasę” zdeponowaną w bankach) wywołały realne ryzyko załamania finansowego. W tym czasie na rynku pojawił się Bitcoinnect, który zadał konsumentom jedno proste pytanie – po co przejmować się niedoborem tradycyjnej gotówki, którą rząd w każdym momencie może zdelegalizować, jeżeli można sięgnąć po pieniądz zdecentralizowany?

Kampania okazała się sukcesem, pokrywając się z najsilniejszym rajdem cen Bitcoina, który miał do tej pory miejsce w jego krótkiej historii. Gdy na rynku pojawiły się jednak spadki, piramida finansowa przestała działać, lokalni menedżerowie odpowiedzialni za jej promocję opuścili kraj uciekając przed dochodzeniem organów ścigania.

Ostatecznie główny z pomysłodawców Bitconnet znalazł się w rękach organów ścigania, co zwiększa szanse na to, że pokrzywdzeni inwestorzy odzyskają swoje środki.


Interesujesz się kryptowalutami? Już teraz dołącz do grupy na Facebooku prowadzonej przez portal Comparic.pl. Bądź na bieżąco z informacjami ze świata kryptowalut, niezależnie od tego gdzie się znajdujesz!.


Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here