Naga MarketshakerWłaściciel bułgarskiej giełdy kryptowalut RG Coins został skazany za pranie pieniędzy na rzecz grupy hakerów z Europy Wschodniej.

  • 53-letni obywatel Bułgarii współpracował z hakerami.
  • Pomagał im w praniu pieniędzy. 
  • Za ten proceder został skazany.

Szef RG Coins prał pieniądze

Rossen Iossifov, 53-letni obywatel Bułgarii i właściciel giełdy kryptowalut RG Coins, został skazany za prowadzenie platformy służącej do prania pieniędzy w ramach międzynarodowego systemu oszustw dot. aukcji internetowych.

Po dwutygodniowym procesie Iossifov został uznany za winnego przez federalną ławę przysięgłych we Frankfurcie w stanie Kentucky.

W trakcie dochodzenia ustalono, że co najmniej 900 obywateli USA zostało oszukanych w ramach systemu, jaki stworzono. Wspólnicy Iossifova z Rumunii ogłaszali na popularnych platformach aukcyjnych, takich jak eBay i Craigslist, aukcje dot. towarów o wysokiej wartości. Chodziło np. o drogie pojazdy. Niestety te ostatnie nie istniały.

Zgodnie z komunikatem Departamentu Sprawiedliwości oszuści dostarczali swoim ofiarom fałszywe dokumenty i faktury ze znakami towarowymi renomowanych firm, aby stworzyć pozory legalności i autentyczności. Do tego zatrudniali centra telefoniczne i „personel pomocniczy”, aby zmniejszyć obawy kupujących.

Po otrzymaniu płatności Iossifov zamienił fundusze na kryptowaluty i przekazywał wpływy zagranicznym podmiotom zajmującym się praniem brudnych pieniędzy. Robił to świadomie  od co najmniej września 2015 r. do grudnia 2018 r. W ten sposób przeprał środki o wartości ponad 4,9 miliona USD.

Aresztowania całej grupy zostały przeprowadzone przez władze stanowe i federalne Stanów Zjednoczonych przy pomocy rumuńskiej policji krajowej i Rumuńskiej Agencji Ścigania Przestępczości Zorganizowanej.

Inni oskarżeni

Iossifov jest aż 17. oskarżonym, który został skazany w tej sprawie, a trzech innych zbiegów jest obecnie na wolności. Z Rumunii dokonano ekstradycji kilkunastu oskarżonych.

Firma RG Coins została założona w kwietniu 2014 roku. Oficjalnie sprzedaje portfele sprzętowe i umożliwia wymianę kryptowalut w regionie Europy Wschodniej.

Autor poleca też:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here