Naga Markets webinar


W jaki sposób wybory do kongresu USA wpłyną na rynki?Adena Friedman, prezes i dyrektor generalny giełdy papierów wartościowych Nasdaq Iinc. uważa, że kryptowaluty w tym Bitcoin mają dużą szansę znalezienia praktycznego zastosowania w przyszłości w gospodarce.


Obecna faza rynku weryfikuje prawdziwą wartość kryptowalut

Podczas wystąpienia na Światowym Forum Ekonomicznym w Davos w tym tygodniu, Friedman stwierdziła, iż ​​kryptowaluty będą odgrywać ważną rolę w przyszłości, określając sam wynalazek jako „niesamowita demonstracja geniuszu i kreatywności.”

Bitcoin szachyW jej opinii rynek wirtualnych walut przechodzi obecnie przez trzeci etap „cyklu życia każdego wynalazku”. Pierwszym etapem było stworzenie Bitcoina i innych kryptowalut przez inicjatorów. Następnie był etap szumu, silnego napływu nowych uczestników rynku, a obecny etap weryfikuje prawdziwą wartość i przydatność wirtualnych walut. Obecna sytuacja może rozwinąć się w dwóch kierunkach:

  • Kryptowaluty znajdą praktyczne zastosowanie, a następnie młody rynek czekają lata stabilnej i zrównoważonej integracji z dotychczasową ekonomią (np. poprzez internet);
  • Wirtualne waluty nie znajdą szerokiego przeznaczenia, a ich komercyjne zastosowanie jako środek wymiany będzie ograniczony (np. tak jak dwukołowy pojazd Segway).

Friedman przekonywała, iż do przekształcenia kryptowalut w praktyczny, nadający się do użytku wynalazek o stabilnej wartości, niezbędne będzie odgórne zarządzanie i przejrzystość regulacyjna. Zasugerowała również, że oba te elementy są w swej istocie przeciwstawne do pierwotnego ich zastosowania, jako walut zdecentralizowanych, nie podlegających żadnym regulacjom.

Zobacz również: Arabia Saudyjska i Zjednoczone Emiraty Arabskie będą miały wspólną kryptowalutę

Wcześniej w połowie ubiegłego roku, szefowa Nasdaq była optymistycznie nastawiona co do rynku kryptowalut twierdząc, że zostaną one z nami na dłużej. Wierzę, że cyfrowe waluty już z nami pozostaną i jest tylko kwestią tego kiedy ta branża dojrzeje – powiedziała w kwietniu Adena.

W zeszłym roku Nasdaq ogłosił podjęcie współpracy z platformą wymiany kryptowalut Gemini, której twórcami są znani w środowisku jako bracia Winklevoss. Dzięki umowie, Gemini otrzymała dostęp do technologii Nasdaq, której umożliwia zapewnienie sprawiedliwego handlu.Coinquista

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here