Naga MarketsW jaki sposób wybory do kongresu USA wpłyną na rynki?Adena Friedman, prezes i dyrektor generalny giełdy papierów wartościowych Nasdaq Iinc. uważa, że kryptowaluty w tym Bitcoin mają dużą szansę znalezienia praktycznego zastosowania w przyszłości w gospodarce.


Obecna faza rynku weryfikuje prawdziwą wartość kryptowalut

Podczas wystąpienia na Światowym Forum Ekonomicznym w Davos w tym tygodniu, Friedman stwierdziła, iż ​​kryptowaluty będą odgrywać ważną rolę w przyszłości, określając sam wynalazek jako „niesamowita demonstracja geniuszu i kreatywności.”

Bitcoin szachyW jej opinii rynek wirtualnych walut przechodzi obecnie przez trzeci etap „cyklu życia każdego wynalazku”. Pierwszym etapem było stworzenie Bitcoina i innych kryptowalut przez inicjatorów. Następnie był etap szumu, silnego napływu nowych uczestników rynku, a obecny etap weryfikuje prawdziwą wartość i przydatność wirtualnych walut. Obecna sytuacja może rozwinąć się w dwóch kierunkach:

  • Kryptowaluty znajdą praktyczne zastosowanie, a następnie młody rynek czekają lata stabilnej i zrównoważonej integracji z dotychczasową ekonomią (np. poprzez internet);
  • Wirtualne waluty nie znajdą szerokiego przeznaczenia, a ich komercyjne zastosowanie jako środek wymiany będzie ograniczony (np. tak jak dwukołowy pojazd Segway).

Friedman przekonywała, iż do przekształcenia kryptowalut w praktyczny, nadający się do użytku wynalazek o stabilnej wartości, niezbędne będzie odgórne zarządzanie i przejrzystość regulacyjna. Zasugerowała również, że oba te elementy są w swej istocie przeciwstawne do pierwotnego ich zastosowania, jako walut zdecentralizowanych, nie podlegających żadnym regulacjom.

Zobacz również: Arabia Saudyjska i Zjednoczone Emiraty Arabskie będą miały wspólną kryptowalutę

Wcześniej w połowie ubiegłego roku, szefowa Nasdaq była optymistycznie nastawiona co do rynku kryptowalut twierdząc, że zostaną one z nami na dłużej. Wierzę, że cyfrowe waluty już z nami pozostaną i jest tylko kwestią tego kiedy ta branża dojrzeje – powiedziała w kwietniu Adena.

W zeszłym roku Nasdaq ogłosił podjęcie współpracy z platformą wymiany kryptowalut Gemini, której twórcami są znani w środowisku jako bracia Winklevoss. Dzięki umowie, Gemini otrzymała dostęp do technologii Nasdaq, której umożliwia zapewnienie sprawiedliwego handlu.tokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here