Naga MarketsOszustwa związane z kryptowalutami nie są niczym nowym. Dwa dni temu informowaliśmy o indyjskiej policji, która zatrzymała byłego polityka z powodu jego rzekomego zaangażowania w oszustwo BitConnect. Głośno było również o porwaniu i kradzieży kryptowalut o wartości 1,8 mln USD. Dziś, jak donosi departament policji w Szanghaju został przesługany Star Xu, dyrektor i założyciel giełd kryptowalutowych OKCoin i OKEx.


Zamieszany w przekręt

Xu został zatrzymany w Szanghaju i przewieziony do lokalnego posterunku policji w celu przeprowadzenia śledztwa w sprawie domniemanego oszustwa. Według Sina News, Star Xu został przesłuchany przez śledczych pod kątem jego potencjalnego zaangażowania w oszukańczą działalność WFEE Coin (jest on jednym z akcjonariuszy spółki).

Te artykuły również Cię zainteresują
WFEE to firma, która wydała i sprzedawała na swojej stronie własne tokeny, które zostały uznane przez inwestorów za potencjalne oszustwo. Rosnąca liczba skarg sprawiła, iż sprawą zajęła się policja w Szanghaju, a Xu jako udziałowiec mógł zostać zaangażowany w ten oszukańczy program inwestycyjny.

Należy jednak zauważyć, iż zespół WFEE oraz Xu mają siedzibę w Szanghaju, a jednostka firmy oskarżona o oszustwo znajduje się w Pekinie. Zdjęcia Xu na posterunku policji zamieszczone w mediach społecznościowych nie sugerowały, aby został on poddany jakimkolwiek prawnym ograniczeniom.

Zobacz również: kandydat PiS na prezydenta Warszawy – chce wdrożyć Blockchain

W tej chwili nie jest jasne, czy Xu ma coś wspólnego z oszustwem, lecz te wiadomości mogą mieć znaczący, a zarazem negatywny wpływ na giełdy OKCoin i OKEx.


Interesujesz się kryptowalutami? Już teraz dołącz do grupy na Facebooku prowadzonej przez portal Comparic.pl. Bądź na bieżąco z informacjami ze świata kryptowalut, niezależnie od tego gdzie się znajdujesz!.


Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here