Naga MarketscircleJeremy Allaire szczerze wypowiedział się na temat wpływu kryzysu na rynku kryptowalut na działalność jego firmy. Dyrektor Circle, bostońskiego startupu technologii finansowych, który kupił w zeszłym roku giełdę kryptowalut Poloniex za około 400 mln USD powiedział, że trwający od ponad roku rynek niedźwiedzia drastycznie zmniejszył aktywność inwestorów online.


Rynek w bessie, ale Circle wciąż się rozwija

– Cóż, [biznes] nie działa. Kiedy nie ma zmienności lub ceny spadają, wolumeny również spadają – powiedział Allaire.

Mimo to Allaire wierzy, że spadki na rynku kryptowalut nie są powodem do paniki.

– W ubiegłym roku mieliśmy bardzo znaczący wzrost firmy mimo, że trwał rynek niedźwiedzia. Przychody firmy i baza klientów wzrosły w tym okresie – dodał.

Firma Circle została wyceniona na prawie 3 miliardy dolarów, kiedy w maju wznowiła finansowanie poprzez venture capital w rundzie prowadzonej przez Bitmaina, chińskiego giganta krypto-górniczego. Jednak od tego czasu ceny kryptowalut spadały, a wiodący inwestor borykał się z problemami finansowymi. Jak podał portal The Block, bieżąca wycena Circle spadła niedawno poniżej 1 miliarda USD.

Firma nie daje za wygraną pomimo trudnych warunków

Circle na początku tego miesiąca kupił SeedInvest, platformę crowdfundingową, która łączy startupy z inwestorami online. Nowa jednostka biznesowa umożliwi spółce „wejście w regulowaną sferę emisji papierów wartościowych”, powiedział Allaire wskazując, że „sprzedaż papierowych papierów wartościowych lub kontraktów inwestycyjnych opartych o blockchain stanie się w najbliższej przyszłości dużą częścią działalności Circle.”

– Zamierzamy przyjrzeć się sposobom jak możemy wykorzystać zalety zasobów cyfrowych, technologii kryptowalutowych i blockchaina w całym obszarze emitowania papierów wartościowych przez Internet – dodał.

USD-CoinCircle jest emitentem USD Coina, drugiej najpopularniejszej na świecie kryptowaluty stablecoin (pierwszy jest Tether). Zapytany czy czuje się zagrożony przez Facebooka, który ma zamiar wyemitować własnego stablecoina, Allaire powiedział:

– Myślę, że to świetny znak, że duże firmy działające w Internecie zaczynają rozważać emisję własnej kryptowaluty. Moim zdaniem to bardzo pozytywne zjawisko.

Z kolei Mizuho, ​​największy bank w Japonii ma zamiar wprowadzić na rynek własną kryptowalutę – tak przynajmniej sugerują niektóre lokalne media. Inicjatywa J-Coin ma być próbą modernizacji japońskiej gospodarki.tokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here