Naga Markets



Andrew Bailey, szef BoE

Gubernator Banku Anglii (BoE), Andrew Bailey, powiedział w środę, że kryptowaluty, takie jak bitcoin, „nie są pieniędzmi”. Dodał, że stablecoiny – aktywa kryptograficzne powiązane z walutami fiducjarnymi – mogą stać się częścią obecnego systemu finansowego. Kurs BTC/USD nieznacznie spada w środę oscylując nieco poniżej okrągłego poziomu 40 000 USD.

  • Brytyjski bank centralny bada stablecoiny oraz analizuje korzyści płynące z cyfrowych walut banku centralnego
  • Stabilcoiny mają potencjał, aby stać się elementem systemu pod względem ich znaczenia dla finansów i ich stabilności
  • CBDC mogą odegrać ważną rolę w utrzymaniu i potencjalnie rozszerzeniu dostępu detalicznego do pieniędzy banku centralnego
  • Więcej podobnych i ciekawych artykułów znajdziesz na stronie głównej Comparic.pl

Bitcoin (BTC): Kryptowaluty nie są pieniędzmi i nie mają wewnętrznej wartości – Bailey

Gubernator Andrew Bailey ostrzegł również, że będzie „twarda przeprawa” dla firm fintechowych w swoim dorocznym przemówieniu na konferencji TheCityUK – chociaż dodał, że Wielka Brytania doświadczy „solidnej formy innowacji”.



Bailey wielokrotnie powtarzał, że brytyjski bank centralny bada stablecoiny, aktywa kryptograficzne powiązane z walutami fiducjarnymi, takimi jak euro lub dolar amerykański, oraz analizuje korzyści płynące z cyfrowych walut banku centralnego (CBDC). Jednak Bailey wielokrotnie ostrzegał przed rzekomymi zagrożeniami związanymi ze zdecentralizowanymi zasobami cyfrowymi, takimi jak bitcoin.

Stabilcoiny mają potencjał, aby stać się elementem systemu pod względem ich znaczenia dla finansów i ich stabilności. Stablecoiny różnią się od kryptowalut, takich jak bitcoin, które nie mają wsparcia, a tym samym nie mają kotwicy zapewniającej stabilną wartość. Kryptowaluty nie są pieniędzmi (stąd termin kryptowaluta jest mylący) i nie mają wewnętrznej wartości – powiedział szef BoE.

Spotkałem wielu entuzjastów kryptowalut, którzy przyjmują libertariański pogląd, że coś, co nie ma żadnego podłoża ma większą pewność wartości niż coś, co jest wspierane przez państwo. Wystarczy powiedzieć, że nie jest to pogląd, z którym się zgadzam – dodał.

Szef Banku Anglii uważa, że duże platformy technologiczne mogą emitować stablecoiny, dlatego bank centralny ma je na oku. Komitet Polityki Finansowej Banku Anglii określił niedawno swoje oczekiwania dotyczące ich projektowania i regulacji.

W zeszłym tygodniu Bailey oświadczył, że płatności za pomocą stablecoinów powinny podlegać tym samym regulacjom, co płatności obsługiwane przez banki.

Również CBDC może odegrać ważną rolę w utrzymaniu i potencjalnie rozszerzeniu dostępu detalicznego do pieniędzy banku centralnego. CBDC to cyfrowe wersje waluty fiducjarnej wspieranej przez bank centralny. Kraje na całym świecie badają obecnie korzyści płynące z ich rozwijania – podsumował.

W kryptowaluty możesz inwestować między innymi z brokerem Plus500. Załóż darmowe konto i zacznij trading jeszcze dzisiaj! 

CHCĘ HANDLOWAĆ KRYPTOWALUTAMI

Bitcoin (BTC) oscyluje w okolicach 40 000 USD w środku tygodnia

Notowania BTC/USD konsolidują drugą sesję z rzędu w okolicach okrągłego poziomu 40 000 USD. Po ostatnim wzroście z poziomu 35 000 USD kurs znajduje się blisko górnego ograniczenia szerokiej konsolidacji cenowej 30 000 – 42 000 USD. Dopiero trwałe wybicie w jedną ze stron pozwoli na stworzenie silniejszego impulsu.

Kurs BTCUSD na interwale dziennym, tradingview
Kurs BTCUSD na interwale dziennym, tradingview

Zobacz również:

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: prognoza dolara | kurs ropy wti | jsw gpw | lotos akcję | notowania ten square games | btc wykres | akcje jsw |



Jesteśmy w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas

Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here