Naga MarketsJak donosi Bank Rozrachunków Międzynarodowych (BIS), w ostatniej rozmowie 4 lipca, szef BIS Agustín Carstens podtrzymał swoje krytyczne stanowisko w stosunku do rynku kryptowalut. Carstens na łamach szwajcarskiej gazety Basler Zeitung ostrzegł młode pokolenie przez podejmowaniem prób stworzenia własnych pieniędzy.


Szef BIS krytycznie o rynku krypto

“Ci, którzy mają największa motywację w systemie kryptowalut, to ci, którzy produkują aktywa, czyli górnicy. Ta zachęta nie jest jednak zgodna z maksymalizacją użyteczności pieniędzy” – powiedział Agustín. Następnie dodał: „Kryptowaluty nie spełniają żadnego z trzech celów pieniądza: nie są one ani dobrym środkiem płatniczym, ani dobrą jednostką rozliczeniową, ani nie są odpowiednie jako zasób danej wartości. Zawodzą w każdym z tych przypadków. “

Kontynuując narrację, Carstens, który wielokrotnie potępiał rynek kryptowalut, powiedział, iż to co obserwujemy obecnie, bez wątpienia nie skończy się szczęśliwie. Przypomniał również swoim odbiorcom o istotności obecnego systemu finansowego tym samym umniejszając wartości kryptowalutom.

„Nie należy zapominać, że banki centralne od dziesięcioleci dostarczają wiele elektronicznych metod płatniczych” – podsumował.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

Poprzedni artykułNajciekawsze setupy dnia – 5.07.2018
Następny artykułWzrosty na australijskim dolarze?
Redaktor Comparic.pl. Absolwent Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach. Od 2009 roku związany z rynkami finansowymi, bez których, jak podkreśla wielokrotnie, nie wyobraża sobie życia. W latach 2016 - 2018 członek projektu Domu Traderów. Specjalizuje się w geopolityce, która w jego ocenie ma kluczowy wpływ na kształtowanie długoterminowych trendów na rynkach. Wyznaje holistyczne podejście do handlu i liczy się dla niego każda, nawet najmniejsza rynkowa przewaga. Współtwórca analizy stref wolumenowych, nie uznaje subiektywizmu w spekulacji, zagorzały zwolennik odpowiedzialnego zarządzania ryzykiem.

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here