Naga MarketsSzef Apple, zarobił w 2019 roku ponad 133 mln USD!Tom Cook w zestawieniu najlepiej zarabiających prezesów na świecie zajmuje drugie miejsce. Według danych zebranych przez Bloomberga, liderem jest nie kto inny jak właściciel Tesli -Elon Musk, który zarobił łącznie w ubiegłym roku ponad 595 mln USD. To blisko 461,59 mln dolarów więcej niż szef Apple zajmujący pozycję wicelidera.

  • Elon Musk, właściciel Tesli zarobił w 2019 roku ponad 595 mln USD.
  • Szef Apple, Tom Cook, zarobił ponad 133 mln USD.
  • Dziesiątka najlepiej zarabiających prezesów spółek technologicznych zarobiła w 2020 roku łącznie ponad 1,5 mld USD!

Zobacz również: NG Games testuje historyczny szczyt. Akcje drożeją o 15%!

Te artykuły również Cię zainteresują
Elon Musk najlepiej zarabiającym prezesem w 2019 roku

Blisko 2 mld zł. zarobił w przeliczeniu na polskie złotówki w samym tylko 2019 roku właściciel Tesli – Elon Musk. Jest on zdecydowanym liderem zestawienia zrzeszającego najlepiej zarabiających prezesów z branży technologicznej w ubiegłym roku. Nie sposób nie wspomnieć, iż Musk zarobił ok 4,5-krotnie więcej, niż drugi w zestawieniu Tim Cook – szef Apple.

Najlepiej zarabiający prezesi w 2019 roku. Źródło: opracowanie własne

Zobacz również: Analizy NewConnectPolman z nowym kontraktem, Investeko z impulsem wzrostowym 

W zestawieniu znalazło się również miejsce dla Toma Ruthledge’a z Charter Communications Inc. (117 mln USD), Josepha Ianniello z ViacomCBS Inc. (116 mln USD), Sumita Singh’a z Chewy Inc. (108 mln USD) czy Jonathana Gray’a z Blackstone Group Inc. (107 mln USD).

Na siódmym miejscu w zestawieniu najlepiej zarabiających prezesów znalazł się Robert Swan z Intela, który zarobił blisko 100 mln USD. Miejsce ósme przypadło Sundarowi Pichai’emu, a jego zarobi wyniosły 86 mln USD.

Czołową dziesiątkę zamyka Sataya Nadella z Microsoftu (77 mln USD) oraz Douglas Ingram z Sarepta Therapeutics (70,2 mln USD).

Autor poleca również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here