Naga Marketsallianz-logoPrzemawiając we wtorek na panelu dyskusyjnym w Londynie, Andreas Utermann, dyrektor generalny Allianz wezwał instytucje nadzorujące rynki finansowe do całkowitego zdelegalizowania wszystkich kryptowalut. Utermann nie ukrywa zaskoczenia, iż do tej pory nie zostało to zrobione.


Regulatorzy powinni rozpocząć odpowiednie działania w celu delegalizacji

Pomimo tegorocznego, długoterminowego trendu spadkowego rynku kryptowalut, wiele głównych instytucji finansowych nadal poszukuje sposobów, by uczynić tę nową klasę aktywów bardziej dostępną dla swoich klientów.

Firmy takie jak Goldman Sachs i Fidelity budują produkty kryptowalutowe, podczas gdy giełdowe giganty Intercontinental Exchange (ICE) i Nasdaq koncentrują się na handlu kontraktami futures. Jednak wygląda na to, że szef firmy Allianz Global Investors nie podziela optymizmu w stosunku do wirtualnych walut.

– Powinni zakazać kryptowalut. Jestem bardzo zdziwiony, że regulatorzy nie podjęli jeszcze odpowiednich kroków w tym kierunku – powiedział Utermann.

Zobacz również: Harvard: Bitcoin (BTC) to tylko “kupon na loterię”

Podczas gdy dyrektor Allianz pozostaje bardzo negatywny do całego rynku krypto, główny ekonomista Allianza, Mohamed El-Erian uważa, że kryptowaluty przetrwają bieżącą wyprzedaż na rynku, jednak nie zdołają zastąpić pieniądza fiducjarnego w najbliższym czasie.tokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here