Naga MarketsWe wtorek dolar traci na szerokim rynku kontynuując wcześniejsze tendencje. Co z kursem złotego, euro, funta i franka? Zapraszamy na kolejny odcinek Świata walut Marka Rogalskiego – głównego analityka walutowego Domu Maklerskiego Banku Ochrony Środowiska. Jest to program z którego dowiesz się o wszystkich najważniejszych wydarzeniach, które miały wpływ na rynek walut, a także poznasz najaktualniejsze dane. Wejdź i dowiedz się co się dzieje w Świecie Walut aby być na bieżąco!Kurs euro i dolara (EUR/USD) – dąży do 1,19?

We wtorek dolar traci na szerokim rynku kontynuując wcześniejsze tendencje. Podobna sytuacja jest na Wall Street, gdzie indeksy biją nowe rekordy. Piątkowe słowa szefa FED dały paliwo do nowego rajdu ryzyka na globalnych rynkach.

Na rynku FX w czołówce są dzisiaj waluty Antypodów, zwłaszcza dolar nowozelandzki, który rozgrywa scenariusz przyszłych podwyżek stóp procentowych przez RBNZ. Dobrze zachowują się też waluty skandynawskie, w tym korona norweska oczekująca wsparcia ze strony Norges Banku we wrześniu – powiedział analityk BOŚ.

Warto też zwrócić uwagę na EURUSD (wybicie linii spadkowej przy 1,1810), czy też GBPUSD (połamanie linii spadkowej przy 1,3770). Najgorzej zachowuje się USDJPY, który wciąż jest tłumiony przez rynek amerykańskiego długu – rentowności 10-letnich obligacji spadły do 1,2750 proc.

Na szerszym rynku uwagę zwraca chiński juan. Problemy chińskiej gospodarki były ostatnio tłumione, chociaż warto będzie obserwować na jakie ruchy zdecydują się tamtejsi decydenci w nadchodzących miesiącach. A nie jest dobrze. Przemysłowy indeks PMI w Chinach wyniósł w sierpniu 50,1 pkt. ledwo utrzymując się ponad psychologiczną barierą 50 pkt., a usługowy zanurkował do 47,5 pkt. – dodał.

Na fali słabości dolara notowania EURUSD wybiły opór przy spadkowej linii trendu w okolicach 1,1810. To może otwierać drogę do scenariusza wzrostów w stronę szczytów z początku sierpnia przy 1,19. Po drodze jest jeszcze strefa 1,1830-45, ale może ona mieć mniejsze znaczenie.

Sentyment na rynkach zdaje się wskazywać na to, że inwestorzy nie obawiają się scenariusza w którym FED decyduje się na tapering już podczas posiedzenia 22 września, czyli tym samym piątkowe dane Departamentu Pracy nie będą niosły ze sobą dodatkowego ryzyka. Oczywiście, jak będzie faktycznie czas pokaże, ale na razie na rynkach mamy scenariusz risk-on – podsumował.

invest

Zobacz również inne audycje:

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: bitcoin era | kurs pkp cargo | ccc gpw | giełda pkp cargo | alior giełda | gpw dino | Kurs hrywny |Jesteśmy w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas

Conotoxia

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here