Naga Marketssaxo_bank_cropSaxo Bank może się pochwalić w styczniu najwyższym wolumenem od czasu uwolnienia kursu franka szwajcarskiego, a mianowicie od stycznia roku 2015. Procentowy przyrost wolumenu w stosunku do grudnia był aż dwucyfrowy i wyniósł 14,6%.


Patrząc na liczby jakie za tym stoją widać, że całkowity obrót to 258 mld USD natomiast w grudniu było to tylko 226 mld USD. Wzrósł także średni dzienny wolumen i to aż o 31,6%.

Aktywność klientów Saxo Banku rozłożyła się na wiele klas aktywów, by wystrzelić w górę pod koniec stycznia. Dało to najwyższy wolumen zarówno całkowity jak i średni dzienny (ADV) od poprzedniego stycznia kiedy to firma zanotowała rekord na poziomie 302 miliardów dolarów.volume-saxo

Podczas gdy ubiegłoroczne uwarunkowania rynkowe związane z uwolnieniem kursu franka były nadzwyczajne i w związku z tym wielu brokerów poniosło wtedy spore straty, to tym razem zmienność dała zysk firmom z tej branży. Za zmienność w minionym miesiącu można podziękować zarówno Bankowi Japonii jak i rynkowi chińskiemu, dzięki którym apetyt na ryzyko się podniósł i skłonił klientów do zwiększenia wymiany handlowej.

Zwiększona zmienność nie służyła jednak klientom Saxo Banku, którzy zanotowali spadek aktywów. Może to być związane z tym, że realizowali zyski z pozycji jakie mieli na giełdzie lub też zostali dotknięci nieprzewidywalnymi uwarunkowaniami na rynku, które trwały przez cały miesiąc.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here