Naga MarketsKurs dolara (USD/PLN) spadnie do 3,80 zł, a kurs euro (EUR/PLN) do 4,41 złDolar traci na szerokim rynku, wyjątkiem jest USDJPY – słabość jena to wynik dobrych nastrojów na giełdach. Co z kursem euro, funta, franka i złotego? Zapraszamy na kolejny odcinek Świata walut Marka Rogalskiego – głównego analityka walutowego Domu Maklerskiego Banku Ochrony Środowiska. Jest to program z którego dowiesz się o wszystkich najważniejszych wydarzeniach, które miały wpływ na rynek walut, a także poznasz najaktualniejsze dane. Wejdź i dowiedz się co się dzieje w Świecie Walut aby być na bieżąco!

  • Obrady UE zakończyły się dopiero we wtorek o świcie. Pakiet wsparcia ma wynosić 750 mld EUR
  • Największym beneficjentem pomocy będą Włochy. Na lata 2021/27 utrzymano pierwotną propozycję wydatków na poziomie 1,074 bln EUR
  • Zmartwieniem dla EUR może okazać się pogarszająca się statystyka zakażeń COVID-19 w Unii Europejskiej
  • RBA wyklucza wprowadzenie ujemnych stóp procentowych
  • Polski złoty (PLN) pod wpływem szczytu UE. Silniejszy PLN dzięki dobrym danym makro

Te artykuły również Cię zainteresują
Pojawiły się informacje nt. prac nad kolejnym pakietem fiskalnym w USA oraz nowe doniesienia ze szczytu Unii Europejskiej. Obrady zakończyły się dopiero we wtorek o świcie – pakiet wsparcia ma wynosić 750 mld EUR, ale wysokość bezzwrotnych pożyczek, czyli grantów ma wynieść 390 mld EUR.

Największym beneficjentem pomocy będą Włochy. Pojawił się wątek powiązania przekazywania środków przez KE z przestrzeganiem “reguł praworządności”, ale zapis został rozmyty wobec pierwotnej propozycji w obawie o zawetowanie porozumienia przez Węgry. Budżet na lata 2021-2027 nie został zmieniony – utrzymano pierwotną propozycję wydatków na poziomie 1,074 bln EUR – powiedział analityk BOŚ.

Pozytywne informacje ze szczytu nie pchają zbytnio euro w górę. Widać chęć do sprzedaży faktów, po wcześniejszym rozgrywaniu plotek. Rynek będzie szukał innego wątku/punktu zaczepienia. Zmartwieniem dla EUR może okazać się pogarszająca się statystyka zakażeń COVID-19 w Unii Europejskiej i tym samym obawy o pojawienie się tzw. drugiej fali na jesieni.

Tymczasem Bank Australii oświadczył, że tąpnięcie w gospodarce było mniejsze, niż się obawiano i sytuacja zaczyna się stabilizować. RBA nadal będzie prowadzić politykę nakierowaną na wsparcie gospodarki, ale ujemne stopy procentowe są wykluczone. Członkowie tego nie gremium nie widzą powodów do interwencji na rynku walutowym, ale możliwe jest zwiększenie skali QE, jeżeli zajdzie taka potrzeba.

Kurs EUR/PLN pod wpływem szczytu UE. Polska otrzyma całkiem sporą sumę, co wzmacnia złotego. Dane makroekonomiczne z Polski tj. produkcja przemysłowa oraz sprzedaż detaliczna pozytywnie zaskoczyły oczekiwania inwestorów. Notowania mogą spaść w rejon wzrostowej linii trendu w okolicach 4,41. Jednocześnie USD/PLN ma również potencjał do spadków z celem na 3,80 zł – dodał.

Zobacz również inne audycje:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here