Naga MarketsO godzinie 11:00 Eurostat podzielił się wynikami produkcji przemysłowej w strefie euro oraz całej Unii Europejskiej za kwiecień 2018 roku. Dane okazały się gorsze od prognoz oraz zrewidowanych w górę odczytów za marzec.


Wyrównana sezonowo produkcja przemysłowa spadła w kwietniu o 0,9% w strefie euro i o 0,8% w całej Unii Europejskiej. W marcu był to wzrost odpowiednio o 0,6% i 0,5%. W ujęciu rok do roku wzrost wyniósł 1,7% w obu grupach.

W ujęciu miesięcznym największy spadek w zakresie energii 5% oraz dóbr konsumpcyjnych 2,2%. Spośród państw członkowskich największy spadek na Litwie -7,9% oraz w Holandii -4,4%, natomiast Irlandia notuje wzrost aż 9,1%.

Reakcja rynku

Na parze EURUSD dane o produkcji jak również zatrudnieniu ze strefy euro przeszły bez echa. Od początku sesji trwa konsolidacja w wąskim 20-pipsowym pasie ruchu, o poranku była próba przerwania impasu jednak zakończyła się fiaskiem. Od góry broni poziom 1.1750, natomiast od dołu linia trendu lekko nachylona ku górze, wydaje się że rynek czeka na impuls płynący z jutrzejszej konferencji ECB.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

Poprzedni artykułDM BOŚ rekomenduje: „kupuj” Ciech S.A. z ceną docelową 80,00 zł
Następny artykułNajciekawsze setupy dnia – 13.06.2018
Trader, inwestor, bloger, absolwent The University of Information Technology and Management w Rzeszowie. Doświadczenie zdobywał na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie oraz w firmach proptradingowych. Inwestowaniem zajmuje się od kryzysu w 2008 roku, począwszy od papierów wartościowych, przez kontrakty terminowe i rynek walutowy, który uważa za najciekawszy ze względu na swoją dynamikę oraz techniczny charakter. Specjalizuje się w rynku amerykańskich kontraktów terminowych ze szczególnym upodobaniem czytania taśmy i wolumenu (tape reading). Laureat VI edycji „Ligi Traderów” gdzie zajął trzecie miejsce oraz zdobywca II miejsca w konkursie inwestycyjnym organizowanym przez HFT Brokers. Prelegent podczas Konferencji Naga Markets w Warszawie. Nominowany także w kategorii Analityk rynku kryptowalutowego roku na Cryptocurrency World Expo 2017.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here