Naga MarketsInflacja w Turcji prawdopodobnie osiągnęła swój szczyt w lipcu 2021 roku. Obniżki stóp procentowych przed końcem roku pozostają podstawowym scenariuszem analityków MUFG Banku. Prognozują główną stopę procentową na koniec 2021 r. na poziomie 17% z ryzykiem przechylonym w kierunku dalszego łagodzenia. Jednocześnie analitycy z Societe Generale prognozują spadek pary USD/TRY do okrągłego poziomu wsparcia 8,00. W środę kurs testuje formację podwójnego dna na poziomie 8,28.

Turcja: Inflacja spadnie w sierpniu, obniżki stóp prawdopodobne w czwartym kwartale – MUFG

Oczekuje się, że inflacja w Turcji spadnie z 18,95% r/r w lipcu do 18,75% r/r w sierpniu (konsensus 18,73% r/r) ze względu na niższe ceny energii oraz obniżkę podatku konsumpcyjnego na pojazdy. Przy braku nieprzewidzianych wstrząsów eksperci prognozują, że inflacja prawdopodobnie osiągnęła szczyt w lipcu, ale wyższe ceny żywności nadal stanowią ryzyko.Patrząc w przyszłość, spodziewamy się, że inflacja będzie nadal spadać dzięki efektom bazy, zwłaszcza w listopadzie i grudniu, i zakończy rok na poziomie 16,2% r/r – napisano w raporcie.

W bardziej konwencjonalnych ramach monetarnych, postępujące pogarszanie się obrazu inflacji prawdopodobnie wymagałoby zacieśnienia polityki. Jednak biorąc pod uwagę strategię CBRT, polegającą na wzroście gospodarczym za wszelką cenę, analitycy nadal uważają, że następną zmianą stóp będzie obniżka, najprawdopodobniej w IV kwartale 2021 r., być może w listopadzie, kiedy efekty bazy będą oddziaływać na inflację lekko w dół.

Nasza podstawowa prognoza zakłada skumulowaną obniżkę o 200 pb przed końcem roku, prawdopodobnie w dwóch krokach po 100 pb w listopadzie i grudniu, obniżając stopę procentową do 17,0%. Ryzyko jest przesunięte w kierunku wcześniejszego luzowania, a lira (TRY) obecnie nie znajduje się pod żadną znaczącą presją – dodano.

Kurs USD/TRY spadnie w kierunku 8,00 – SocGen

Para USD/TRY doświadczyła konsolidacji po napotkaniu oporu w pobliżu 8,80 w czerwcu. Kurs ustanowił wzór głowy i ramion i w najbliższych tygodniach może dojść do gwałtownego spadku w kierunku 200-dniowej średniej kroczącej (DMA) w pobliżu regionu 8,00, stwierdzili ekonomiści z Société Générale.

Notowania USD/TRY utworzyły wzór głowy i ramion, który wskazuje na potencjalny spadek. Wskazuje na to również dzienny wskaźnik MACD, który spadł do ujemnego terytorium – wskazano w raporcie.

W przypadku, gdy para przełamie linię szyi na poziomie 8,26, głębsze cofnięcie może zmaterializować się w kierunku kolejnych potencjalnych celów na poziomie 8,16 i 200-DMA w pobliżu 8,01.

invest

Wzrost powyżej oporu 8,74 będzie niezbędny do zanegowania tego wzorca – podsumowano.

Kurs USDTRY na interwale dziennym, tradingview
Kurs USDTRY na interwale dziennym, tradingview
Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: kurs ropy naftowej | akcje cyfrowy polsat | usd pln | kurs akcji azoty | biomedlub | kurs eur online | bitcoin informacje |Jesteśmy w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas

Conotoxia

Obejrzyj również w Comparic24.tv:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here