Naga MarketsFunt szterling na tle flagi brytyjskiejAnalitycy ANZ sugerują, że chociaż dalsze stosunki handlowe USA-Chiny pozostają „dziką kartą” spodziewają się, że większość walut azjatyckich osiągnie relatywnie lepsze wyniki niż kurs euro i funta szterlinga w najbliższym czasie. Dodatkowo trwa szczyt G20. Rynki finansowe są zainteresowane spotkaniami na szczycie G20, zwłaszcza między prezydentem USA Trumpem, a chińskim prezydentem Xi.


Zobacz również: EBC: Nadchodzi obniżka stóp procentowych o 20 pb oraz QE – prognozy dużych banków

Kurs euro i funta pod presją geopolityki

Dla euro eksperci spodziewają się kontynuacji szerokiego trendu spadkowego na parze walutowej EUR/USD w warunkach podwyższonej niepewności geopolitycznej, handlowej i gospodarczej. Rośnie ryzyko bardziej ujemnej stopy depozytowej ze strony EBC i wznowienia luzowania ilościowego.

Spodziewamy się, że niektóre waluty azjatyckie (w szczególności KRW (won południowokoreański) i SGD (dolar singapurski)) osiągną lepsze wyniki niż euro w najbliższym czasie – napisano w raporcie.

W przypadku funta analitycy zauważają, że niepewność dotycząca Brexitu nasiliła się.  Potencjalny następny premier Boris Johnson prawdopodobnie podejmie bardziej twarde podejście przez co ryzyko hard Brexitu (braku porozumienia ws. umowy handlowej) wzrosło.

Kurs pary GBP/USD powinien pozostać w zakresie konsolidacji 1,20-1,25 w trzecim kwartale. W dalszym ciągu zalecamy sprzedaż impulsów wzrostowych w crossach walutowych GBP/Azja w szczególności GBP/ CNH i GBP/SGD mogą spaść znacznie niżej, potencjalnie przełamując kluczowe poziomy wsparcia – podsumowano.

Prognoza zakresu kursu funta do dolara w III kw. 2019 r. wg. analityków Westpac
Prognoza zakresu kursu funta do dolara w III kw. 2019 r. wg. analityków Westpac

G20: Koncentracja na rozmowach USA-Chiny – Westpac

usa chiny wojna handlowaSean Callow, analityk z Westpac sugeruje, że rynki finansowe są mocno zainteresowane spotkaniami na szczycie G20, zwłaszcza między prezydentem USA Trumpem, a chińskim prezydentem Xi.

Przypomnijmy, że apetyt na ryzyko poprawił się w zeszłym tygodniu, kiedy prezydent Trump napisał na Twitterze, że rozmowy z Xi będą „przedłużonym spotkaniem”. Jednak harmonogram z Białego Domu przewiduje około 90 minut na spotkanie z prezydentem Chin, zanim Trump spotka się z Erdoganem z Turcji. Rodzi się podejrzenie, że spotkanie będzie w znacznej mierze pieczęcią wcześniej uzgodnionej polityki – wskazano w raporcie.

Według doniesień medialnych, jeśli Trump nie zmieni stanowiska w ostatniej chwili, „tort rozejmowy wydaje się być upieczony”. Stany Zjednoczone niedawno zawiesiły groźbę 25% ceł na import chińskich towarów o wartości 300 miliardów dolarów, które jeszcze nie podlegają taryfom.

Zobacz również: Ropa: Rynki spoglądają na szczyt G20 – TDS

W obecnej sytuacji nie należy oczekiwać znaczącej poprawy apetytu na ryzyko, ale jest nieco lepiej niż było 5 maja, gdy Trump oświadczył, że ​​taryfy 25% zostaną nałożone „wkrótce” – podsumował Callow.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here