Naga MarketsJerome Powell
Jerome Powell, prezes FED

Zgodnie z oczekiwaniami rynku Rezerwa Federalna (Fed) podczas lipcowego posiedzenia zdecydowała się utrzymać stopy procentowe oraz program skupu aktywów na tym samym poziomie. Fed zobowiązał się także do wykorzystania pełnego zakresu swoich narzędzi w celu wsparcia gospodarki Stanów Zjednoczonych w tym trudnym okresie, który przewodniczący Jerome Powell nazwał najpoważniejszym “w naszym życiu”.

  • Rezerwa Federalna utrzymała stopy proc. bez zmian
  • Wzrost gospodarczy USA zależeć będzie od tempa wygasania pandemii

Fed szczery jak nigdy

Jak informowaliśmy już wczoraj, zdaniem Fed, kierunek i tempo rozwoju gospodarki będzie w znacznym stopniu zależne od przebiegu pandemii. Trwający kryzys w sektorze zdrowia publicznego będzie miał w najbliższej przyszłości duże znaczenie dla aktywności gospodarczej, zatrudnienia i inflacji, a także będzie stanowił poważne zagrożenie dla perspektyw gospodarczych w perspektywie średnioterminowej.

– Kierunek rozwoju gospodarki jest niezwykle niepewny i będzie w dużej mierze zależeć od naszego sukcesu w utrzymywaniu wirusa w ryzach – wskazał Jerome Powell dodając, że nawet jeśli ponowne otwarcie [gospodarki] przebiegnie sprawnie – a wielu ludzi wróci do pracy – to i tak zajmie dość dużo czasu, zanim część gospodarki, w której wielu ludzi spotyka się w bliskiej odległości wyzdrowieje.

W swoim wczorajszym oświadczeniu Federalny Komitet Otwartego Rynku (FOMC) powtórzył, że pandemia koronaawirusa stwarza znaczne ryzyko dla perspektyw gospodarczych w średnim okresie i że stopa funduszy federalnych pozostanie bliska zeru dopóki nie będzie przekonany, że gospodarka przetrwała ostatnie wydarzenia i jest na dobrej drodze do osiągnięcia swoich maksymalnych celów w zakresie zatrudnienia i stabilności cen.

Przewodniczący Fed powiedział dziennikarzom, że wsparcie wzrostu gospodarczego będzie wymagało pomocy zarówno ze strony polityki monetarnej, jak i fiskalnej.

– Z trudem przypominam sobie czas, w którym Powell, lub jakiekolwiek z jego poprzedników, był tak samo bezpośredni i szczery na temat pilności bodźców fiskalnych w celu wsparcia ożywienia gospodarczego i zapobieżenia podwójnej recesji – przyznał Gregory Daco, główny ekonomista w Oxford Economics.

Kurs euro najwyżej od września 2018 r.

Spoglądając na notowania pary walutowej EURUSD zauważymy, że kurs euro umacnia się w relacji do dolara amerykańskiego już szósty tydzień z rzędu. Zyskiwał on także przez 9 z 11 ostatnich tygodni. Tak znaczna aprecjacja wspólnej waluty sprawiła, że kurs euro znalazł się na najwyższym poziomie od września 2018 roku.

EURUSD Weekly

Analizując jednak obecną sytuację z punktu widzenia interwału dziennego zauważymy, że kurs euro traci dziś w relacji do dolara amerykańskiego. Jeżeli zatem obecnie testowany opór zostanie trwale odrzucony, w najbliższym czasie oczekiwać moglibyśmy nawet powstania nieco głębszej korekty spadkowej, dla której realnym zasięgiem wydają się okolice ostatnio pokonanego oporu (teraz wsparcia), tj. 1,1460 USD.

Weź udział w cyklu webinarów i zdobądź międzynarodowy certyfikat

EURUSD Daily

Autor poleca również:


logo Naga MarketsNaga Markets jest autoryzowany i regulowany przez CySEC. NAGA Markets jest członkiem założonej w 2015 roku, notowanej na niemieckiej giełdzie grupy FinTech THE NAGA Group AG. Ze względu na bezpieczeństwo funduszy, obsługę klienta na wysokim poziomie oraz szybką realizację zleceń, broker posiada ogromne zaufanie wśród traderów na całym świecie.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

Poprzedni artykułOferta Budimeksu za 229,4 mln zł netto wybrana w przetargu na odcinek S1
Następny artykułDataWalk Inc. ma umowę na wdrożenie związane z COVID-19 w USA
Arkadiusz Jóźwiak redaktor Comparic.pl
Education Team Manager Comparic.pl. Autor licznych webinarów i felietonów oraz tekstów edukacyjnych poruszających szeroką tematykę inwestycyjną począwszy od psychologii a na analizie technicznej i fundamentalnej skończywszy. Jako menadżer działu edukacji w Comparic Media Group wykorzystuje wykształcenie pedagogiczne i stawia ogromny nacisk na prostotę przekazywanych informacji i wiedzy. Skrupulatność i konsekwencja w działaniu zostały docenione przez wielu traderów i inwestorów, co skutkowało m.in. nominacją w konkursie organizowanym przez fundację Invest Cuffs w kategorii Dziennikarz Roku 2019. Jego artykuły znaleźć można również w magazynach FxMag oraz I Love Crypto, gdzie prowadzi swoją stałą rubrykę. To także prelegent podczas licznych konferencji m.in. Festiwalu Inteligencji Finansowej, Seminarium XM w Warszawie czy Expo Invest Cuffs. Członek Rady Nexusów przyznającej wyróżnienia osobom i podmiotom, które w największym stopniu przyczyniają się do rozwoju branży blockchain i kryptowalut a także twórca i główny prowadzący cotygodniowych, niedzielnych odpraw traderów, w których regularnie uczestniczy kilkaset osób oraz analityk kryptowalutowy w serwisie Krypto Raport.

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here