Naga MarketsWybuch pandemii koronawirusa doprowadził do powstania największego od lat kryzysu gospodarczego. W samych tylko Stanach Zjednoczonych na COVID-19 zachorowało już ponad 6,5 mln osób, z czego 195 tys. zmarło. Fakt ten sprawia, że USA są największym poszkodowanym z powodu pandemii i to zarówno pod względem ilości osób zakażonych, jak również śmiertelności.

Trump celowo bagatelizował pandemię

Mimo tak fatalnych statystyk, amerykański prezydent Donald Trump publicznie bagatelizował skutki pandemii. W najnowszym wywiadzie przyznał on jednak, że działanie to było celowe, gdyż nie chce on wywoływać paniki wśród obywateli ani zawirowań na giełdzie.

– Chciałem to zawsze umniejszać, nadal lubię to umniejszać, bo nie chcę wywoływać paniki – przyznał Trump w jednym z wywiadów dodając, że faktem jest, iż jest on cheerleaderką dla tego kraju i nie chcę, żeby ludzie byli przestraszeni, nie chcę wywoływać paniki, jak mówisz. Na pewno nie doprowadzę tego kraju i świata do szału.

Biden vs Trump

Wypowiedz ta pojawiła się po oskarżeniach ze strony głównego rywala Donalda Trumpa w wyborach prezydenckich, jakoby urzędujący prezydent wprowadził Amerykanów w błąd co do powagi i zagrożeń związanych z wybuchem pandemii. Kandydat Demokratów, Joe Biden oskarżył Trumpa o śmierć dziesiątek tysięcy Amerykanów, za co odpowiedzialny ma być brak ostrzeżeń ze strony głowy państwa o zagrożeniu, jakie stwarza wirus.

– Wiedział, jakie to było śmiertelne. Świadomie i chętnie kłamał o zagrożeniu, jakie [wirus] stwarzał od miesięcy – powiedział Biden.

Trump przyznał natomiast, że celowo bagatelizował zagrożenie, ponieważ chciał w ten sposób uniknąć skokowego wzrostu cen, co mogłoby jeszcze bardziej uderzyć w Amerykanów. Jego zdaniem, wypowiedzi Bidena to kolejny polityczny atak.

– Zrobiliśmy, z każdego punktu widzenia, niesamowitą pracę. Musieliśmy okazać spokój. Gdybyśmy nie zrobili tego, co zrobiliśmy, zginęłyby miliony – odpowiedział na zarzuty Trump.

Sondaże pokazują jednak, że Amerykanie są niezadowoleni z tego, jak prezydent radzi sobie z pandemią.

Kurs dolara spada drugi dzień z rzędu

Spoglądając na notowania pary walutowej USD?CHF zauważymy, że wskutek niedawnych wzrostów rynek dotarł w okolice technicznego oporu będącego górnym ograniczeniem trwającej od końcówki lipca br. konsolidacji. To właśnie tam, wczoraj pojawiła się reakcja podażowa. Jeżeli tylko spadki będą kontynuowane, kurs dolara mógłby docelowo osunąć się nawet w okolice 0,9010.

Weź udział w cyklu webinarów i zdobądź międzynarodowy cetryfikat

USDCHF Daily

Autor poleca również:


logo Naga MarketsNaga Markets jest autoryzowany i regulowany przez CySEC. NAGA Markets jest członkiem założonej w 2015 roku, notowanej na niemieckiej giełdzie grupy FinTech THE NAGA Group AG. Ze względu na bezpieczeństwo funduszy, obsługę klienta na wysokim poziomie oraz szybką realizację zleceń, broker posiada ogromne zaufanie wśród traderów na całym świecie.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

Poprzedni artykułGiełda kryptowalut Eterbase straciła 5 mln dol. po ataku na hot wallety
Następny artykułNotowania ropy naftowej odbiły delikatnie w górę
Arkadiusz Jóźwiak redaktor Comparic.pl
Education Team Manager Comparic.pl. Autor licznych webinarów i felietonów oraz tekstów edukacyjnych poruszających szeroką tematykę inwestycyjną począwszy od psychologii a na analizie technicznej i fundamentalnej skończywszy. Jako menadżer działu edukacji w Comparic Media Group wykorzystuje wykształcenie pedagogiczne i stawia ogromny nacisk na prostotę przekazywanych informacji i wiedzy. Skrupulatność i konsekwencja w działaniu zostały docenione przez wielu traderów i inwestorów, co skutkowało m.in. nominacją w konkursie organizowanym przez fundację Invest Cuffs w kategorii Dziennikarz Roku 2019. Jego artykuły znaleźć można również w magazynach FxMag oraz I Love Crypto, gdzie prowadzi swoją stałą rubrykę. To także prelegent podczas licznych konferencji m.in. Festiwalu Inteligencji Finansowej, Seminarium XM w Warszawie czy Expo Invest Cuffs. Członek Rady Nexusów przyznającej wyróżnienia osobom i podmiotom, które w największym stopniu przyczyniają się do rozwoju branży blockchain i kryptowalut a także twórca i główny prowadzący cotygodniowych, niedzielnych odpraw traderów, w których regularnie uczestniczy kilkaset osób oraz analityk kryptowalutowy w serwisie Krypto Raport.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here