Naga MarketsSzczepionki BioNTech i Moderna mogą być zatwierdzone przez UE już w grudniuSzef ramienia wykonawczego Unii Europejskiej twierdzi, że Pfizer-BioNTech oraz Moderna Inc. mogą otrzymać warunkowe pozwolenie na dopuszczenie do obrotu w Unii Europejskiej dla swoich szczepionek przeciw Covid-19 już w drugiej połowie grudnia. Pokryłoby się to z czasem dystrybucji szczepionki w USA.

  • Europejska Agencja Leków jest w stałym kontakcie ze swoim amerykańskim odpowiednikiem
  • Warunkowe zatwierdzenie szczepionki może nastąpić w II połowie grudnia
  • Akcje Moderna i BioNTech zyskiwały podczas wczorajszej sesji

Szczepionka na koronawirusa jeszcze w tym roku

Europejska Agencja Leków (EMA) jest w stałym kontakcie z Amerykańską Agencją ds. Żywności i Leków (FDA) w sprawie oceny szczepionek w celu jej „zsynchronizowania” – powiedziała Ursula von der Leyen, przewodnicząca Komisji Europejskiej.

Zobacz też: Wyznaczanie wsparcia oporu powinno być łatwe. Te kroki Ci w tym pomogą

EMA stwierdziła, że ​​warunkowe zatwierdzenie może nastąpić już w drugiej połowie grudnia “jeśli wszystko przebiegnie teraz bez żadnych problemów, powiedziała wczoraj von der Leyen.

Unia Europejska ma kontrakty na rezerwację setek milionów dawek przyszłych szczepionek z firmami BioNTech, Purevac, AstraZeneca i Sanofi, jeśli można je będzie wprowadzić na rynek.

– Kontynuujemy negocjacje z Moderną i prowadzimy rozmowy z firmą Novavax – powiedziała von der Leyen, dodając, że każdy z 27 przywódców państw UE wyraził poparcie dla unijnego programu zakupów.

fpmarkets

UE mogłaby zapłacić ponad 10 miliardów dolarów za zakup setek milionów dawek szczepionki opracowanej wspólnie przez Pfizer Inc. i BioNTech, a także CureVac NV, powiedział w piątek Reuters, powołując się na urzędnika UE, którego danych nie podał. Cena, jaką Unia uzgodniła za zastrzyk firmy Pfizer-BioNTech to 15,50 euro za dawkę i jest ona niższa niż dla Stanów Zjednoczonych, podała agencja informacyjna.

Akcje firmy Moderna urosły wczoraj o 4,36 proc. kończąc w ten sposób serię 3 spadkowych sesji z rzędu. Warto dodać, że w tym tygodniu notowania wyznaczyły historyczne maksima przy 103,20 USD.

Prawie 5-procentowy zysk odnotowała wczoraj spółka BioNTech. Na zamknięciu cena za jedną akcję firmy uplasowała się na poziomie 94,93 USD.

Autor poleca również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here