Naga MarketsSzczepionka przeciw COVID może być gotowa do końca roku, mówi CEO AstraZenecaAstraZeneca Plc ma zamiar ujawnić wyniki testów szczepionki na koronawirusa do końca roku i wkrótce potem zacząć dostarczać światu setki milionów dawek, powiedział CEO Pascal Soriot, odrzucając doniesienia o opóźnieniach i problemach produkcyjnych.

  • W okresie letnim doszło do opóźnień w testach z uwagi na spadek infekcji
  • Eksperymentalna szczepionka AstraZeneca opracowywana jest na Uniwersytecie Oksfordzkim
  • Do końca obecnego roku szczepionka ma zostać przetestowana

Nie wiadomo czy szczepionka działa

Testy były nieco opóźnione w okresie letnim, ponieważ wskaźniki infekcji spadły na półkuli północnej, ale niedawne odrodzenie koronawirusa pozwoliło naukowcom zebrać potrzebne dane kliniczne, powiedział Soriot podczas telekonferencji. AstraZeneca utrzymuje na razie szczepionkę w stanie zamrożonym, aby zmaksymalizować okres jej przydatności do spożycia w oczekiwaniu na ostateczne wyniki testów i zezwolenia regulacyjne.

Zobacz też: Forex Tester. Najlepsze narzędzie do testów i symulacji?

Brytyjski producent leków stoi na czele wysiłków na rzecz walki z pandemią, a jego eksperymentalna szczepionka opracowywana na Uniwersytecie Oksfordzkim może być jedną z pierwszych, które zostaną zatwierdzone na całym świecie, o ile wszystko pójdzie dobrze.

– Na koniec dnia nie wiemy, czy szczepionka działa – powiedział Soriot w wywiadzie dla Bloomberg TV. Pozostaje jeszcze wiele pytań, takich jak to, czy to szczepionka działa na wszystkich oraz jak długo, i jak mówił Soriot: „mam nadzieję, że te wyniki badań klinicznych nas oświecą”.

AstraZeneca i producenci leków, Pfizer Inc. i Moderna Inc., dążą do dostarczenia kluczowych wyników testów szczepionki w nadchodzących tygodniach, z możliwością awaryjnego zezwolenia przed końcem roku.

Soriot powiedział, że świat potrzebuje kilku szczepionek, a badania firmy przeprowadzone w Wielkiej Brytanii i Brazylii postępują dobrze, pomimo że zostały wstrzymane w USA. Jest możliwe, że amerykańska Agencja ds. Żywności i Leków (FDA) będzie chciała poczekać na wyniki lokalnego badania przed dokonaniem przeglądu produktu, powiedział.

AstraZeneca z silnym wzrostem w tym tygodniu

Akcje AstraZeneca zaliczyły w środę silny jednodniowy wzrost (+6,88 proc.), najwyższy od marca br. Wczoraj jeszcze wyznaczone zostały nowe maksima, ale zamknięcie sesji miało miejsce na poziomie niższym od otwarcia.

Sprawdź ofertę licencjonowanego i regulowanego brokera XM posiadającego w swojej ofercie ponad 1000 instrumentów finansowych
Sprawdź warunki brokera.

Dziś natomiast dzień otworzył się luką spadkową, która może zapowiadać korektę rajdu ze środy. Kluczowe wsparcie wypada tu w okolicach 7800, a opór blisko 8800.

Autor poleca również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here