Naga MarketsOstatnie dni przebiegały na światowych rynkach finansowych niezwykle emocjonująco. Najpierw rynkami wstrząsnęły wybory prezydenckie w Stanach Zjednoczonych, a już kilka dni później amerykański koncern farmaceutyczny Pfizer ogłosił, że ma skuteczną szczepionkę przeciw koronawirusowi. Jak informacje te mogą wpłynąć na notowania popularnych walut?

  • Amerykanie wybrali nowego prezydenta
  • Pfizer opracował szczepionkę przeciw koronawirusowi
  • Kurs dolara osłabia się wobec pozostałych walut G8
  • Kurs dolara może stracić z powodu szczepionki

Kurs dolara spadnie przez szczepionkę przeciw koronawirusowi

Zdaniem strategów z City Banku, pojawienie się szczepionki przeciw koronawirusowi może przyczynić się do dalszej deprecjacji dolara amerykańskiego. Ich zdaniem tendencja ta może potrwać nawet do końca roku.

Warto tu bowiem przypomnieć, że dolar amerykański uważany jest za swego rodzaju “bezpieczną przystań”. W czasie niepewności, inwestorzy często uciekają ze swoim kapitałem właśnie do USD, co zazwyczaj przyczynia się do jego aprecjacji. Pojawienie się natomiast skutecznej szczepionki przybliża nas do zakończenia pandemii i powrotu do normalności, co z koli mogłoby osłabić amerykańską walutę.

– Zapowiedź firmy Pfizer i jej partnerów umacnia nasze oczekiwania dotyczące globalnego ożywienia gospodarczego i przełomowych odkryć medycznych wspierających popyt na ryzykowne aktywa do końca bieżącego roku i w 2021 – wskazuje Citi.

Zdaniem strategów walutowych, wydarzenia te wzmacniają argumenty przemawiające za aprecjacją dolara australijskiego (AUD) oraz dolara kanadyjskiego (CAD), korony norweskiej (NOK) i meksykańskiego peso (MXN) wobec jena japońskiego (JPY), franka szwajcarskiego (CHF) oraz dolara amerykańskiego (USD).

Fakt ten sprawia, że stratedzy z City pozostają niedźwiedzia nastawieni do dolara amerykańskiego. Ich zdaniem kurs USD może spadać jednak nie tylko do końca bieżącego roku, lecz również w przez cały 2021 r.

Dolar amerykański najsłabszą walutą G8

Analizując zmienność na notowaniach popularnych walut zauważymy, że dolar amerykański jest najsłabszą walutą grupy G8. Tendencję tę dostrzec można jednak nie tylko w listopadzie, lecz również na przestrzeni ostatnich 6, a nawet i 12 miesięcy.

Źródło: finviz.com

Autor poleca również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

Poprzedni artykułEuro podrożeje w grudniu do 4,55 zł, a dolar do 3,89 zł – prognozuje Goldman Sachs
Następny artykułPZU, JSW, KGHM, Tauron i PGNiG – pokażą wyniki finansowe po weekendzie
Arkadiusz Jóźwiak redaktor Comparic.pl
Education Team Manager Comparic.pl. Autor licznych webinarów i felietonów oraz tekstów edukacyjnych poruszających szeroką tematykę inwestycyjną począwszy od psychologii a na analizie technicznej i fundamentalnej skończywszy. Jako menadżer działu edukacji w Comparic Media Group wykorzystuje wykształcenie pedagogiczne i stawia ogromny nacisk na prostotę przekazywanych informacji i wiedzy. Skrupulatność i konsekwencja w działaniu zostały docenione przez wielu traderów i inwestorów, co skutkowało m.in. nominacją w konkursie organizowanym przez fundację Invest Cuffs w kategorii Dziennikarz Roku 2019. Jego artykuły znaleźć można również w magazynach FxMag oraz I Love Crypto, gdzie prowadzi swoją stałą rubrykę. To także prelegent podczas licznych konferencji m.in. Festiwalu Inteligencji Finansowej, Seminarium XM w Warszawie czy Expo Invest Cuffs. Członek Rady Nexusów przyznającej wyróżnienia osobom i podmiotom, które w największym stopniu przyczyniają się do rozwoju branży blockchain i kryptowalut a także twórca i główny prowadzący cotygodniowych, niedzielnych odpraw traderów, w których regularnie uczestniczy kilkaset osób oraz analityk kryptowalutowy w serwisie Krypto Raport.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here