Naga MarketsSzczepionka Pfizer z 95% skutecznością. Akcje rosną w handlu przedsesyjnymPfizer o szczepionce tworzonej wraz z BioNTech informował ponad tydzień temu. Była wtedy mowa o jej skuteczności w zapobieganiu choroby na poziomie 90%. Końcowa analiza danych pokazuje jeszcze lepsze wyniki, okazuje się bowiem, że jej skuteczność to aż 95%. Notowania Pfizer, które spadają od początku tygodnia, dziś mogą rozpocząć sesję nawet 3% wyżej.

  • Końcowy rezultat badań wykazuje 95% skuteczność szczepionki
  • Tylko 8 uczestników spośród 4400 badanych zachorowało na COVID-19
  • Akcje Pfizer zatrzymały się na 200-dniowej średniej

Pfizer na drodze o uzyskania zezwolenia

Skuteczność szczepionki na poziomie 95% toruje firmie drogę do ubiegania się o pierwsze amerykańskie zezwolenie na szczepienie przeciwko koronawirusowi.

Zobacz też: Strategia – Twoje pierwsze spotkanie z rynkiem. Wiking zaprasza na webinar

Amerykański producent leków i partner BioNTech SE powiedział, że ich szczepionki chronią ludzi w każdym wieku i narodowości, bez żadnych znaczących problemów związanych z bezpieczeństwem, wykazało badanie, które objęło prawie 44000 uczestników.

Dane Pfizer-BioNTech pokazują, że łącznie 170 uczestników badania zachorowało na Covid-19. Ośmiu uczestników, którym podano szczepionkę, zachorowało. Najwięcej chorych, aż 162 przypadki było w grupie badanych, którym podano placebo. Jak wynika z analizy, zastrzyk pomógł w zapobieganiu ciężkiej chorobie, przy czym 9 na 10 ciężkich przypadków w badaniu wystąpiło w grupie placebo.

Większość osób, które otrzymały zastrzyk, dobrze to tolerowało. Poważne zmęczenie obserwowano u 3,7% ochotników po drugiej dawce w schemacie dwóch zastrzyków, ale według analizy był to jedyny poważny efekt uboczny, który wystąpił u ponad 2% osób.

Akcje Pfizer rosną w handlu przedsesyjnym o około 2,7%

Notowania Pfizer Inc. wystrzeliły w miniony poniedziałek osiągając maksima w okolicach 42 USD za akcję. Wtedy podano pierwsze informację o szczepionce ze skutecznością na poziomie 90%.

Poszerzaj swoją wiedzę na bezpłatnych webinariach prowadzonych przez redaktorów Comparic.pl! Aktualny harmonogram i zapisy: Webinary edukacyjne
.

Jednakże, w kolejnych dniach obserwowaliśmy spadki, które wczoraj zaprowadziły cenę do 200-dniowej średniej. Najnowsze doniesienia mogą umacniać kurs (+2,7% w handlu przedsesyjnym) podczas dzisiejszej sesji, który odbije od dynamicznego wsparcia w postaci wspomnianej średniej.

Autor poleca również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here