Naga MarketsSzczepionka od AstraZeneca pod znakiem zapytania: problemy TrumpaAstraZeneca Plc została zmuszona do przerwania trzeciej fazy testów szczepionki na koronawirusa po tym jak jedna z osób poddanych próbie doznała silnych skutków ubocznych, przez co istnieje istotne zagrożenie znacznego wydłużenia badań nad szczepionką przez spółkę. Może to spowodować spore polityczne konsekwencje zarówno w Wielkiej Brytanii, jak i USA.

  • Łączna liczba przypadków COVID-19 przekroczyła już 27 mln.
  • Trump wiąże nadzieję z rozwojem badań nad brytyjską szczepionką
  • Kurs funta poniżej kluczowego wsparcia na 1,30000 dol.

AstraZeneca przerywa badania

Przerwa w badaniach nad szczepionką na COVID-19 opracowywaną przez AstraZeneca we współpracy z University of Oxford wynika ze standardowej procedury związanej z takimi testami, gdy pacjent poddawany próbie odczuje bardzo silne skutki uboczne. W tym przypadku jest to choroba, której charakter nie został zaprezentowany przez spółkę.

Chwilowy przestój w badaniach ma zapewnić badaczom czas na wyjaśnienie przyczyn incydentu bez naruszania integralności przeprowadzonych serii prób. W odpowiedzi na informację, akcje AstraZeneca spadają o 1,5% w handlu na londyńskim parkiecie.

Jak do tej pory szczepionka od AstraZeneca jest w samej czołówce wyścigu po szczepionkę na COVID. Testy zakładają łącznie przeprowadzenie prób na 50 tys. kandydatów z UK, USA, Brazylii czy RPA. Do grona państw dołączą być może Rosja oraz Japonia.

Zobacz również: AstraZeneca wstrzymuje badania nad szczepionką na koronawirusa. Pacjent zachorował

AstraZeneca jest jednym z faworytów Trumpa

Szczepionka od brytyjskiej firmy jest jedną z rozważanych przez Donalda Trumpa, który liczy, że ta zostanie opracowana do wyborów prezydenckich, które będą miały miejsce 3 listopada. Zatwierdzenie szczepionki do użycia przed tą datą byłoby bez wątpienia sukcesem Trumpa, który wpłynąłby na wynik głosowania.

Sondaże na ten moment wskazują na elekcję rywala zaprezentowanego przez Demokratów, Joe Bidena, ale Trump już w poprzednich wyborach udowodnił, że potrafi obrócić szalę zwycięstwa na swoją stronę.

Kurs funta przebija ważne wsparcie

Kurs funta przebił istotne wsparcie na 1,3000 dol. kontynuując silny trend spadkowy zapoczątkowany wybiciem kursu do tegorocznych szczytów na 1,34832 dol. w zeszły wtorek. Jak się okazało, kolejne 5 sesji od wyprawy na szczyty sprowadziły kurs na istotny opór na 1,2980 na zakończenie wczorajszej wtorkowej sesji i środowe notowania prowadzą kurs funta jeszcze niżej.

Szczepionka od AstraZeneca pod znakiem zapytania: problemy Trumpa
Notowania kursu GBP/USD. Źródło: tradingview.com

Kurs GBP/USD z impetem przebił zarówno poziomy 1,3000 we wtorek i 1,2980 w środę i obecnie jest na poziomie 1,2890 osiągając dzisiaj spadek o 0,7%. Na ten moment trudno wyznaczyć zasięg spadków, ale w pesymistycznym scenariuszu kurs funta może zejść nawet do 1,2800 dol.

Autor poleca również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here