Naga MarketsSzczepionka na koronawirusa oddala się. Moderna nie zrobi jej do 2021 r.Szczepionka na koronawirusa raczej nie zostanie wprowadzona przed listopadowymi wyborami w Stanach Zjednoczonych. Jeden z liderów w wyścigu po środek uodparniający na chorobę wywoływaną przez SARS-CoV-2, amerykańska Moderna Inc., nie będzie w stanie zaprezentować finalnej wersji swojego produktu do wielkiego politycznego wydarzenia w USA, jak twierdzi CEO spółki.

  • Moderna jest jedną z czterech firm będących najbliżej pierwszej szczepionki na COVID-19
  • Rząd USA zgodził się na zakup 100 mln dawek szczepionki od Moderna wraz z opcją zakupu 400 mln kolejnych, w kontrakcie opiewającym na 2,48 mld dol.
  • Akcje Moderna Inc. od początku roku wystrzeliły w górę o ponad 261%

Moderna: nie będzie szczepionki do wyborów

Moderna Inc., amerykańska spółka farmaceutyczna, nie będzie w stanie przygotować szczepionki na koronawirusa do czasu wyborów prezydenckich w Stanach Zjednoczonych. O tym fakcie poinformował szef firmy biotechnologicznej, Stephane Bancel.

Spółka poinformowała, że przynajmniej do 25 listopada tego roku nie będzie starać się o zatwierdzenie stosowane w nagłych przypadkach, które może wydać US Food and Drug Administration (FDA). Taka zgoda od amerykańskiej rządowej agencji umożliwiłaby znacznie szybsze rozpoczęcie stosowania już wtedy gotowej szczepionki.

Zobacz również: Złoto już trzecią sesję walczy z kluczowym oporem na 1900 dol.

CMC
Koszyki akcji - transakcje na wielu sektorach jednocześnie. 78% rachunków detalicznych CFD odnotowuje straty.
SPRAWDŹ NAS

Co więcej, Moderna Inc. nie spodziewa się takiej zgody od FDA aż do wiosny 2021 roku.

– Sądzę, że zatwierdzenie w pierwszym kwartale lub drugim kwartale (2021 roku, przyp. red.) jest rozsądnym terminem, bazując na tym co wiemy o tej szczepionce – stwierdził Stephen Bancel, CEO Moderna Inc., w rozmowie z Financial Times.

Szczepionka na koronawirusa oddala się. Moderna nie zrobi jej do 2021 r.
Notowania Moderna Inc. Źródło: tradingview.com

Szef FDA, Stephen Hahn, zapowiedział, że proces wdrażania szczepionki oparty będzie na twardych dowodach naukowych a nie politycznych naciskach.

– FDA nie dopuści do wpływu żadnej presji od kogokolwiek aby uległo to zmianie. Postawię interes amerykańskich obywateli ponad wszystko inne. – zaznaczył szef agencji.

Pomimo, że Donald Trump zapowiadał, że szczepionka może być gotowa w przeciągu kolejnych tygodni, to dyrektor Centers for Disease Control and Prevention, Robert Redfield, w wystąpieniu przed Kongresem na początku września stwierdził, że szczepienia nie są spodziewane do następnego roku.

Autor poleca również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here