Naga MarketsKurs dolara (EUR/USD) podatny na liczbę nowych przypadków Covid-19. Szczepionka może nie wystarczyćInformacja o postępach w badaniach nad szczepionką Pfizer/BioNTech zelektryzowała rynki w tym tygodniu. Dobre wiadomości na temat szczepionki ma także niebawem podać Moderna. Jednak przy rosnących w tak dużym tempie przypadkach koronawirusa, może to nie wystarczyć, by zatrzymać recesję, uważa Kathy Lien z BK Asset Management.

  • Inwestorzy boją się drugiej fali recesji
  • Powrót do awersji do ryzyka może nie być zaskoczeniem
  • Euro osiągnęło lepsze wyniki od dolara

Dzienna liczba zakażeń w USA osiągnie 200 tysięcy? 

– Firmy farmaceutyczne robią znaczące postępy w opracowywaniu skutecznej szczepionki, ale według rynków jest ona po prostu niewystarczająca. Jeśli będziemy mieli szczęście, szczepionka zostanie zatwierdzona przed końcem tego roku, ale szerokie rozpowszechnienie nastąpi dopiero w 2021 r. W międzyczasie liczba nowych przypadków zakażenia koronawirusem na całym świecie rośnie w niepokojąco szybkim tempie, wywołując panikę wśród inwestorów obawiających się drugiej fali recesji – napisała w nocie Kathy Lien.

Zobacz też: Wyznaczanie wsparcia oporu powinno być łatwe. Te kroki Ci w tym pomogą

Kwestią dni może być dzienna liczba zakażeń w Stanach Zjednoczonych na poziomie 200 tysięcy. Byłoby to bardzo duże obciążenie dla systemu opieki zdrowotnej. Poszczególne Stany mają teraz wybór: pozwolić na wzrost zakażeń lub kontrolować emisję wirusa wprowadzając ograniczenia. Wiele z nich decyduje się na drugą opcje.

Kathy Lien uważa, iż nie będzie zaskoczeniem jeśli nastąpi powrót awersji do ryzyka. Ceny konsumenckie uległy stagnacji w październiku zamiast wzrosnąć o 0,1%, jak przewidywali ekonomiści. Prezes Rezerwy Federalnej Powell powiedział, że Kongres i Fed będą musieli zrobić więcej. Inwestorom nie spodobała się decyzja Białego Domu o wycofaniu się z rozmów stymulacyjnych oraz plany prezydenta Trumpa dotyczących zarządzenia, które zakazałoby Amerykanom kupowania lub sprzedawania akcji niektórych chińskich firm.

– Co zaskakujące, euro było jedną z niewielu walut, które osiągnęły lepsze wyniki niż dolar amerykański. Pomimo znacznie słabszej niemieckiej produkcji przemysłowej, trwającej epidemii wirusa i ostrzeżenia kanclerz Merkel, że ograniczenia mogą zostać przedłużone do grudnia, wspólna waluta jest niezwykle odporna. Przepływy antydolarowe to jedyne wyjaśnienie, ponieważ perspektywy dla strefy euro są ponure. 2 listopada nakazano zamknięcie wszystkich obiektów rozrywkowych, restauracji i barów z wyjątkiem dań serwowanych na wynos, odwołano duże imprezy zalecono pozostanie w domach. We Francji liczba hospitalizacji jest wyższa niż w trakcie szczytu w kwietniu, a jedna osoba jest przyjmowana do szpitala co 30 sekund z powodu COVID. Jeśli ta tendencja nie ulegnie poprawie, mogą być zmuszone do podjęcia dalszych działań, z których wszystkie są katastrofą dla euro – kontynuowała Kathy Lien.

fpmarkets

EUR/USD: inside bar na wykresie dziennym

Tymczasem, na wykresie dziennym Eurodolara uformował się inside bar. Formacja znajduje się jednak w środku zakresu, a zatem wybicie nie może nie być dobrym prognostykiem długoterminowego kierunku.

Co najwyżej, przełamanie maksimów świecy matki otworzy drogę do re-testu oporu przy 1,1860 – 1,1900. Z kolei po wybiciu w dół kurs euro do dolara może zmierzać do kluczowego wsparcia przy 1,1615.

Autor poleca również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here