Naga MarketsSzczepionka firmy Moderna z prawie 95% skutecznością. Akcje w okolicach 100 USDAmerykańska spółka Moderna tworząca szczepionki na etapie klinicznym, odnotowała wczoraj wzrost cen akcji o prawie 10 proc. Notowania rosły w odpowiedzi na pozytywne wyniki późnego etapu badań nad kandydatem na szczepionkę przeciw COVID-19, mRNA-1273.

  • Moderna dysponuje szczepionką na COVID-19 z niema 95-procentową skutecznością
  • Spółka może w 2021 roku wyprodukować od 500 mln do 1 mld dawek
  • Notowania spółki wzrosły wczoraj o prawie 10 proc.

Szczepionka Moderna może zostać zatwierdzona przez FDA

Zgodnie z analizą przeprowadzoną przez niezależną, wyznaczoną przez National Institutes of Health komisję monitorującą bezpieczeństwo danych, szczepionka spełniała wcześniej określone kryteria statystyczne skuteczności w dużym badaniu III fazy, znanym jako COVE.

Te artykuły również Cię zainteresują
Skuteczność szczepionki osiągnęła oszałamiające 94,5%. Moderna zauważyła również, że szczepionka była ogólnie dobrze tolerowana w badaniu, a większość działań niepożądanych miała nasilenie łagodne do umiarkowanego.

Zobacz też: Wyznaczanie wsparcia oporu powinno być łatwe. Te kroki Ci w tym pomogą

Wydaje się, że Moderna jest na dobrej drodze do uzyskania od amerykańskie Agencji ds. Żywności i Leków (FDA) zezwolenia na stosowanie w sytuacjach nadzwyczajnych dla mRNA-1273, być może przed końcem roku. Tak więc, jeśli ten harmonogram zostanie wypełniony, szczepionka Moderna na koronawirusa może być gotowa do powszechnej dystrybucji publicznej w styczniu 2021 roku.

Firma oświadczyła, że ​​powinna mieć około 20 milionów dawek gotowych do wysyłki w USA do końca 2020 roku. Oczekuje się, że kolejne 500 milionów do 1 miliarda dawek szczepionek zostanie wyprodukowanych do globalnej dystrybucji w ciągu 2021 roku. .

Akcje Moderna wystrzeliły na rekordowe poziomy

Notowania akcji spółki Moderna otworzyły się wczoraj luką wzrostową ponad poziomem 100 USD. W trakcie sesji kurs dotarł 103,20, a zamknięcie miało miejsce na poziomie 97,95 USD.

Poszerzaj swoją wiedzę na bezpłatnych webinariach prowadzonych przez redaktorów Comparic.pl! Aktualny harmonogram i zapisy: Webinary edukacyjne
.

Wzrost o 9,58 proc. na koniec sesji pozwolił na utrzymanie notowań ponad ostatnim szczytem z 17 lipca. Wcześniej w tym miesiącu cena także rosła i znacznie oddaliła się od 100-dniowej średniej, która znajduje się obecnie w okolicach poziomu 77 USD.

Autor poleca również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here