Naga MarketsNie milkną głosy krytyki względem działalności Pracowni Nowych Technologii, na czele której stoi Szczepan Bentyn. Wczoraj, późnym wieczorem, znany kryptowalutowy youtuber postanowił wyspowiadać się przed internautami w sprawie swojej firmy. 

O domniemanych problemach PNT poinformowało opinię publiczną Polskie Stowarzyszenie Bitcoin, które początkiem lutego br. opublikowało list otwarty, za pośrednictwem którego prosiło o kontakt osoby czujące się poszkodowane przez działalność firmy.

W zeszłym tygodniu PSB upubliczniło drugi list otwarty, w którym – na bazie otrzymanych informacji – “nie rekomendowało inwestowania w PNT.” Oprócz tego tematem zainteresowały się media.

Odpowiedź PNT

W odpowiedzi prezes firmy, Szczepan Bentyn, wczoraj za pośrednictwem YouTube’a postanowił przedstawić problem ze swojej perspektywy. Zarzucił PSB, że w swoich celach statutowych nie ma rekomendowania projektów biznesowych, ponadto – jego zdaniem – stowarzyszenie nie angażowało się wcześniej w pomoc PNT. Przyznał, że ma żal do prezesa PSB – Filipa Pawczyńskiego za to, że doszło do wybuchu “afery” związanej z działalnością jego firmy.

Bentyn parokrotnie podkreślał, że chce działać dla dobra społeczności, zaś sam nie ma sobie nic do zarzucenia pod kątem działalności PNT. Twierdził też, że funkcjonowanie spółki było bardzo transparentne i każdy inwestor miał łatwy dostęp do wszelkich informacji biznesowych z nią związanych.

Całość można obejrzeć tutaj:

Co dalej?

PSB ma opinie “sumienia społeczności kryptowalut w Polsce”. Prezes organizacji – wspomniany Filip Pawczyński – ma także spore doświadczenie w rynku kopania cyfrowych walut. Zgodnie z naszymi nieoficjalnymi informacjami parokrotnie dochodziło też do jego rozmów ze Szczepanem Bentynem w sprawie formy działalności PNT. Kłóci się to z oficjalnym stanowiskiem tego drugiego.

Trudno dziś wyrokować, jakie będą dalsze losy PNT. Jeśli kurs bitcoina nie wzrośnie do paru miesięcy, dalsza działalność firmy stoi pod dużym znakiem zapytania.

Dziś spółka przeniosła już swoje urządzania do kopania kryptowalut do Rosji, ale też do Iranu. Czy to uratuje biznes?


Interesujesz się kryptowalutami? Już teraz dołącz do grupy na Facebooku prowadzonej przez portal Comparic.pl. Bądź na bieżąco z informacjami ze świata kryptowalut, niezależnie od tego gdzie się znajdujesz!.

Szczepan Bentyn był także naszym gościem i opowiadał o kulisach działania PNT.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here