Naga MarketsSzczepan Bentyn
Szczepan Bentyn komentuje najnowsze doniesienia odnośnie działalności PNT na antenie Comparic24.TV

Polskie Stowarzyszenie Bitcoin (PSB) opublikowało w poniedziałek, 4 lutego, list otwarty adresowany do polskich inwestorów i społeczności kryptowalut. W jego treści wyraża zaniepokojenie odnośnie obecnej sytuacji ekonomicznej Pracowni Nowych Technologii – firmy prowadzonej przez Szczepana Bentyna – jednego z najpopularniejszych influencerów branży cyfrowych aktywów i technologii blockchain w kraju. Bentyn postanowił odnieść się do stawianych przez PSB zarzutów w ekskluzywnej rozmowie z Marcinem Wenusem na antenie Comparic24.TV.


Bentyn: „PNT mierzy się obecnie z problemami” wynikającymi z gorszej koniunktury rynkowej

“W ostatnim czasie po raz kolejny otrzymaliśmy niepokojące informacje dotyczące firmy Pracownia Nowych Technologii oraz jej sytuacji ekonomicznej. Firma przedstawia się jako oferent “inwestycji w profesjonalne wydobywanie kryptowalut”. Niestety uczestnictwo w koniunkturalnym i tak zmiennym rynku cyfrowym wiąże się z bardzo dużym skomplikowaniem prowadzonego przedsiębiorstwa. Co za tym idzie, dużą możliwością popełniania błędu. Dlatego w naszej branży szczególnie tak ważne jest jak najdłuższe doświadczenie, aby zminimalizować ryzyka”czytaliśmy w liście otwartym PSB. Stowarzyszenie jednocześnie prosiło o kontakt wszystkie osoby, które współpracowały z PNT i „czują się poszkodowane przez ich działalność”.

Do doniesień medialnych i publikacjach w mediach społecznościowych bardzo szybko ustosunkowała się sama Pracownia. W opublikowanym na swojej stronie oświadczeniu szczerze przyznaje, że zmiany sytuacji rynkowej w ostatnim roku spowodowały, że „mierzy się aktualnie z problemami”, wynikającymi między innymi ze spadków cen na rynku mocy obliczeniowej oraz wzrostem cen energii elektrycznej w Polsce.

„Pracownia Nowych Technologii podjęła szereg działań zmierzających do poprawy sytuacji spółki, na co wskazuje m.in. realizacja procesu przeniesienia Data Center poza granice Polski. O działaniach, a także sytuacji finansowej na bieżąco informowani są Inwestorzy, którzy biorą również udział w procesie podejmowania kluczowych decyzji” – komentuje PNT.

Sprawę w rozmowie z Marcinem Wenusem wyjaśniał również sam Szczepan Bentyn. Jak stwierdził, inwestorzy już od kilku miesięcy wiedzieli o pogarszającej się sytuacji finansowej spółki oraz problemach ze spłatą pożyczek, dlatego zamieszanie medialne, które wybuchło obecnie zdziwiło pomysłodawcę PNT: „Sytuacja finansowa spółki jest dzisiaj lepsza, niż jeszcze w zeszłym roku. Inwestorzy zdawali sobie sprawę z jej kondycji już w listopadzie wiedząc, że będzie miała problemy z uregulowaniem pożyczek. W związku z tym wybuch afery w tym momencie jest dla nas niezrozumiały. Podobnie jak ogrom plotek, które narosły wokół PNT i mojej osoby” – mówił Bentyn podczas ekskluzywnej rozmowy w Comparic24.TV.


Interesujesz się kryptowalutami? Już teraz dołącz do grupy na Facebooku prowadzonej przez portal Comparic.pl. Bądź na bieżąco z informacjami ze świata kryptowalut, niezależnie od tego gdzie się znajdujesz!.


Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here