Naga MarketsW bieżącym tygodniu pojawiły się niepokojące doniesienia z Argentyny. Tamtejszy organ odpowiadający za bezpieczeństwo żywnościowe kraju podał bowiem, że przez północną część Argentyny przemieszcza się rój szarańczy zawierający około 40 mln owadów.

Zbiór zbóż zagrożony szarańczami oraz suszą

Argentyna to jeden z największych producentów i eksporterów zbóż na świecie, przy czym kluczowe są tam zbiory kukurydzy oraz soi. Pojawiły się więc obawy, że szarańcza przyczyni się do pogorszenia perspektyw zbiorów zbóż w tym kraju. Co więcej, rój znajduje się przy granicy z Brazylią, która także jest czołowym eksporterem kukurydzy i soi na świecie.

Te artykuły również Cię zainteresują
Niemniej, wiele wskazuje na to, że zagrożenie to okaże się mniejsze niż początkowo sądzono. Niskie temperatury powietrza zmniejszają możliwości przemieszczania się i reprodukcji szarańczy. Poza tym, bardziej niż owadami, tamtejsi rolnicy przejmują się mizernymi opadami deszczu.

Niekorzystne warunki do uprawy zbóż w Argentynie sprzyjają stronie popytowej m.in. na rynku kukurydzy. Na razie jednak cena zboża pozostaje przy tegorocznych minimach. Ogólnie, światowa podaż kukurydzy pozostaje na tyle duża, że nie ma większych obaw o niedostatek zboża.

Notowania kukurydzy w USA – dane dzienne

Autor poleca również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here