Naga Marketslogo-societe-generale-1Brexit co jakiś czas pojawia się na ustach wszystkich. Wydaje się jednak, że zostały już postawione konkretne kroki w celu doprowadzenia do referendum w sprawie ewentualnego opuszczenia przez Wielką Brytanie szeregu państw Unii Europejskiej. Komentarze ze strony UE nie milkną, podobnie jest zresztą z drugiej strony. Societe Generale natomiast stwierdza wzrost ryzyka takiego rozłamu i rekomenduje długie pozycje na EUR/GBP.


Trend wzrostowy na EUR/GBP trwa już od kilku miesięcy, jednak jak zapewniają analitycy banku – jest szansa na zwiększenie aktualnego momentum. Wszystko z powodu kolejnych obaw związanych z Brexitem oraz pogłębiającą się awersją do ryzyka.

Wykorzystaj ruchy EUR/GBP, stwórz własny model quant i handluj jak zawodowcy.

W najbliższych dniach (18-19 lutego) zbiera się Rada Europy, w której inwestorzy pokładają ostatnie nadzieje na wypracowanie satysfakcjonującego dla obu stron konsensusu. Jeśli zgoda pomiędzy Wyspami a Kontynentem nie zostanie zawarta – wtedy, prawdopodobnie przyjdzie nam czekać na brytyjskie referendum w tej sprawie – prognozują analitycy Societe Generale.

Brexit nie jest nikomu na rękę – przyznaje bank i zwraca uwagę na silne powiązania handlowe pomiędzy Wielką Brytanią a krajami strefy euro. W przypadku, gdy faktycznie dojdzie do rozłamu w Unii, na gorszej pozycji znajdzie się GBP. Dlatego rekomendujemy kupno EUR/GBP, w odpowiedzi na rosnące ryzyko Brexitu – czytamy w dzisiejszej rekomendacji Societe Generale.

W tym momencie EUR/GBP znajduje się dość wysoko. Z kupnem pary warto poczekać do następnego dołka.
W tym momencie EUR/GBP znajduje się dość wysoko. Z kupnem pary warto poczekać do następnego dołka.


Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here