Naga MarketsW najnowszej odsłonie programu Inside Solution One, prowadzonego przez Tomasza Piwońskiego zarządzającego w funduszu Solution One oraz Sebastiana Króla, będącego hedgerem funduszu, podsumowano najważniejsze wydarzenia kończącego się tygodnia. W programie zwrócono uwagę między innymi na ATH na S&P500, srebro, zakończenie wojny handlowej, kilka spółek z GPW, giełdę w Iranie i lirze tureckiej. Więcej szczegółów w programie!


Czeka nas prawdziwy rajd św. Mikołaja na Wall Street?

Mikołaj siedzący przy laptopieHossa na S&P 500 nie ustępuje. Czy obecne wzrosty amerykańskich indeksów dyktowane są przez entuzjazm związany z potencjalnym zażegnaniem handlowego sporu pomiędzy Stanami Zjednoczonymi i Chinami?

W tym roku możemy zobaczyć prawdziwy rajd św. Mikołaja napędzany rynkowymi oczekiwaniami. Rok wyborów prezydenckich w USA jest statystycznie dobry, a sam Donald Trump jest fanem Wall Street, do tego ma pewne możliwości wpływania na rynek. Myślę, że jeśli w przyszłym roku miałoby dojść do głębszej korekty na rynku akcyjnym, prezydent USA wejdzie i powie, że dogadają się z Chinami za wszelką cenę i wszystko wróci do normy – powiedział prowadzący program.

Z kolei na GPW w ramach listopadowej rewizji Alior Bank i Jastrzębska Spółka Węglowa opuszczą indeks MSCI Poland, a wejdzie do niego AmRest. Zmiany wejdą w życie po sesji 26 listopada. Alior i JSW przejdą do “polskiego” indeksu MSCI dla mniejszych firm (small cap). MSCI od ponad 40 lat tworzy indeksy akcji dla inwestorów instytucjonalnych.

A jeśli interesujesz się finansami i biznesem oraz chcesz być na bieżąco z najciekawszymi informacjami z Polski, Europy i Świata, już teraz SUBSKRYBUJ nasz kanał. Będziesz niezwłocznie informowany o nowościach, które pojawiają się w telewizji Comparic24.TV oraz na naszym kanale. Zasubskrybuj kanał Comparic24.TVtokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

Poprzedni artykułFed chce zrobić pauzę, BoE zaskakuje – przegląd wydarzeń następnego tygodnia
Następny artykułBank Anglii osłabia funta
Redaktor Comparic.pl. Absolwent Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach. Od 2009 roku związany z rynkami finansowymi, bez których, jak podkreśla wielokrotnie, nie wyobraża sobie życia. W latach 2016 - 2018 członek projektu Domu Traderów. Specjalizuje się w geopolityce, która w jego ocenie ma kluczowy wpływ na kształtowanie długoterminowych trendów na rynkach. Wyznaje holistyczne podejście do handlu i liczy się dla niego każda, nawet najmniejsza rynkowa przewaga. Współtwórca analizy stref wolumenowych, nie uznaje subiektywizmu w spekulacji, zagorzały zwolennik odpowiedzialnego zarządzania ryzykiem.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here