Naga Marketsrafineria w tle zachód słońcaSpółka Saudi Aramco wstrzymuje podanie majowych oficjalnych cen sprzedaży (OSP) za ropę naftową do 10 kwietnia czyli po spotkaniu OPEC+ na którym być może dojdzie do ustalenia nowych cięć w produkcji w ropie. Surowcowe.info to program emitowany na antenie telewizji Comparic24.tv, z którego poznasz najświeższy przegląd notowań na rynku surowców. Co więcej omówiono również najważniejsze wydarzenia rynkowe i przenalizowano sytuację na wykresach. Serdecznie zapraszamy do obejrzenia wczorajszego materiału.


Zobacz również: OPEC obetnie produkcję? Ropa z szansą na wzrost cen – prognozują duże banki

OPEC dogada się z USA i Rosją?

Arabia Saudyjska zazwyczaj wydaje OSP do 5 dnia każdego miesiąca, wyznaczając trend cen dla Iranu, Kuwejtu i Iraku i wpływając na ponad 12 milionów baryłek ropy dziennie do Azji.

Potencjalne ograniczenia mają sięgnąć nawet 10 milionów baryłek czyli około 10% światowej podaży, z czego w cięciach powinny wziąć wszyscy producenci, także ci spoza OPEC+. Prognozy szacują, że popyt na ropę naftową w kwietniu spadnie o 18 milionów baryłek (~18% światowego zużycia) oznajmił Bogusz Kasowski.

A jeśli interesujesz się finansami i biznesem oraz chcesz być na bieżąco z najciekawszymi informacjami z Polski, Europy i Świata, już teraz SUBSKRYBUJ nasz kanał. Będziesz niezwłocznie informowany o nowościach, które pojawiają się w telewizji Comparic24.TV oraz na naszym kanale. Zasubskrybuj kanał Comparic24.TVConotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here