Naga MarketsPodsumowanie Tygodnia na S&P500

Na pierwszy rzut oka wydaje się, że mamy za sobą kolejny porządny tydzień wzrostów. Tak rzeczywiście było. SP500 wzrósł o 1.8% i znajduje się w okolicach szczytów hossy. Gdy jednak spojrzymy na giełdę w szerszej perspektywie, na przykład od początku roku to ten sam indeks jest, owszem na plusie, ale tylko skromne 2.9%. Nie byłoby w tym nic dziwnego gdyby byłby to wynik na koniec stycznia, ale my już prawie jesteśmy w maju. A ten miesiąc rządzi się swoimi prawami.

Te artykuły również Cię zainteresują
Obecny rok jest jakiś dziwny. Indeksy  niby rosną, ale w perspektywie kilku miesięcy bujamy się wokół tych samych poziomów. Rynek nie rośnie równomiernie. Niektóre sektory również nie wyglądają najlepiej. 3 sektory są wciąż pod kreską. Jednym z nich jest sektor finansowy, który wciąż cierpi z powodu spadającego oprocentowania obligacji. Najlepszym sektorem jest opieka zdrowotna. Taki układ sił nie świadczy o zdrowej hossie a raczej zwiastuje zakończenie cyklu gospodarczego.

Mimo ogólnego marazmu uważam, że mamy przed sobą wzrosty i trend powinien się utrzymać. Brakuje mi po prostu porządnej dynamiki do jakiej jesteśmy przyzwyczajeni w typowej hossie. Może ma tu zastosowanie stare powiedzenie, że rynki się zmieniają. Może po prostu szukam jakiegoś idealnego obrazu.

sektory_usa sp500

 

Ważne dane makroekonomiczne

  • Rynek mieszkaniowy w USA wygląda bardzo byczo i wszystkie dane również w zeszłym tygodniu zaskoczyły pozytywnie.
  • Sprzedaż detaliczna w Wielkiej Brytanii dostaje zadyszki i notuje lekki spadek.

 

Ciekawostki ze spółek

Mijający tydzień obfitował w wiele raportów spółek za pierwszy kwartał. Większość z nich pozytywnie zaskakiwała inwestorów. Giganci jak Halliburton, Coca-Cola, Ebay, Facebook, Kimberly-Clark, IBM nie zawiodły swoich akcjonariuszy. Rozczarowaniem zakończyła się tylko publikacja wyników McDonalds.

 Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here