Naga MarketsSzalony rajd akcji AMC. W jednej sesji w górę o ponad 300%!Akcje AMC Entertainment eksplodowały w trakcie środowej szalonej sesji na amerykańskim parkiecie. Niepohamowany entuzjazm i komunikacja inwestorów poprzez Reddita spowodowała rajd, który dodatkowo napędził short squeeze. Niesamowita zwyżka spotkała się jednak ze spadkami w handlu posesyjnym.

  • Od początku roku akcje GameStop podrożały o 838%
  • Ten tydzień przyniósł zwyżkę o 466%
  • Największa część tych wzrostów miała miejsce we wczorajszej sesji

Akcje AMC w kolejnym rajdzie po GameStop

Akcje AMC zakończyły środową sesję na poziomie 19,90 dol., co oznacza spektakularny wzrost w trakcie jednej sesji o ponad 301%! Tak wysokie poziomy nie były przez kurs spółki notowane na długo przed pandemią, a dokładnie po raz ostatni jesienią 2018 roku.

Te artykuły również Cię zainteresują
W trakcie sesji, aż czterokrotnie notowania zostały wstrzymywane przez zbyt wysoką zmienność. To nie powstrzymało jednak inwestorów indywidualnych przed pompowaniem kursu akcji spółki. Duża część z nich została zainspirowana postami z platformy Reddit, gdzie użytkownicy w subforum o nazwie r/WallStreetBets dzielą się swoimi doświadczeniami z gry na giełdzie.

Plus500
Szalony rajd akcji AMC. W jednej sesji w górę o ponad 300%!
Notowania AMC. Źródło: tradingview.com

Emocje oraz marzenie inwestorów nakręciło także ostatnie zachowanie kursu GameStop, który od początku miesiąca wystrzelił w górę o 1744%.

Zarówno w przypadku GameStop, jak i AMC chodzi o chęć wykorzystania przez inwestorów zajęcia przez duże fundusze dużych pozycji krótkich na walorze. W przypadku GameStop w pewnym momencie shorty przekraczały łącznie 130% liczby akcji! Prawdopodobnie, była to największa krótka pozycja względem waloru w historii amerykańskiej giełdy.

Nagły wzrost kursu akcji spółki, która jest w ten sposób szortowana, może wywołać konieczność pokrycia pozycji przez grających na spadki, przez co zmuszeni są oni do zakupu akcji. To z kolei powoduje wzrost kursu akcji i kolejne zakupy. Taka kaskada może wywołać nieprawdopodobną zwyżkę notowań, czego świadkami byliśmy w przypadku AMC oraz GameStop.

Sprawą rzecz jasna zainteresowała się SEC.

Jesteśmy świadomi zaistniałej sytuacji i aktywnie monitorujemy zmienność na rynku opcji i akcyjnym i aby zapewnić ochronę inwestorom oraz zapewnić uczciwość, porządek i efektywność rynków współpracujemy z regulatorami nad oceną sytuacji i przeglądem aktywności regulowanych podmiotów, pośredników i innych uczestników rynku. – stwierdzili przedstawiciele SEC.

Niesamowita zwyżka kursu akcji AMC może oznaczać świetny początek powrotu do działalności po zakończeniu pandemii. Blisko było do bankructwa, ale na ten moment udało się go uniknąć dzięki zgromadzeniu odpowiedniej ilości gotówki. Przychody kin w USA spadły o zatrważające 80% w 2020 r. z uwagi na pandemię. W największych miastach, jak np. Los Angeles czy Nowy Jork, kina zamknięte są od marca.

Autor poleca również:

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: forum gieldowe | cdprojekt red akcje | kurs dax | akcje giełdowe | kurs pkn orlen | kurs akcji lotos |Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here