Naga MarketsSzalona sesja na spółkach energetycznych. PGE i Tauron zyskują ponad 15%!Piątkowa sesja przyniosła bardzo dynamiczne wzrosty na spółkach działających w sektorze energetycznym. Wzrosty są wynikiem komunikatu, który ukazał się popołudniu. Międzyzwiązkowy Komitet Protestacyjno-Strajkowy i delegacja rządowa podpisały porozumienie w sprawie transformacji górnictwa. Polskie kopalnie mają być dofinansowywane do 2049 r. przez państwo. Potem zakończą swoją działalność. To duże odciążenie dla spółek energetycznych, które musiały pokrywać straty kopalni w ostatnich latach.

  • Polskie kopalnie mają być dofinansowywane do 2049 r. przez państwo.
  • To duże odciążenie dla spółek energetycznych, które musiały pokrywać straty kopalni w ostatnich latach.
  • Walory PGE i Taurona zyskują w piątek powyżej 15%!

Zobacz również: Milenialsi będą redystrybuować bogactwo ze starszych pokoleń w nowej “erze nieporządku”

Akcje PGE zyskiwały w piątek nawet ponad 25%

Olbrzymie wzrosty, które obserwujemy podczas piątkowej sesji na walorach spółek działających w branży energetycznej wywindowały kursy akcji na poziomy z początku września. Walory PGE od 20 lipca przebywały w krótkoterminowym trendzie spadkowym, który być może zostanie zatrzymany w wyniku komunikatu o przejęciu kopalni przez państwo.

W trakcie sesji, kurs PGE dobił nawet do poziomu 6,3 zł., obecnie akcje korygują i domykają lukę wzrostową, a kurs powrócił w okolice 200-sesyjnej średniej kroczącej, która jest zaznaczona na wykresie pomarańczową linią.

Notowania PGE z ostatnich 3 miesięcy. Źródło: tradingview.com

Zobacz również: Duzi inwestorzy obserwują poczynania giełdowe tych mniejszych, w celu optymalizacji swojej strategii

Tauron pokonuje opór na poziomie 2,15 zł.

Dynamiczne wzrosty obserwowane podczas piątkowej sesji na walorach Taurona, doprowadziły do błyskawicznego wybicia górą ponad opór zlokalizowany na wykresie na poziomie 2,15 zł., pokrywający się z poziomem 200-sesyjnej średniej kroczącej.

Komunikat dotyczący finansowania nierentownych kopalni, którym do 2049 roku ma się zająć Państwo Polskie został przyjęty bardzo pozytywnie przez akcjonariuszy. Po godzinie 13, akcje Taurona kosztowały 2,35 zł., co stanowiło poziom z początku września. Warto dodać, że w ostatnich sesjach, walory konsolidowały w okolicach 1,8 zł. i wszystko wskazywało na możliwą kontynuację spadków, zapoczątkowanych w końcówce lipca.

 

Notowania Taurona z ostatnich 3 miesięcy. Źródło: tradingview.com

W piątek, przed godziną 16, walory Taurona zyskują 17,82%, a kurs wynosi 2,18 zł. Obroty na walorach spółki zbliżają się do 30 mln zł.

Akcje PGE są 15,09% na plusie, a kurs wynosi 5,782 zł. Obroty przekroczyły nieznacznie 33 mln zł.

Autor poleca również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here