Naga MarketsAkcje amerykańskiego sprzedawcy gier wideo GameStop wzrosły w środę o kolejne 130 procent w obrocie przed wprowadzeniem na rynek. Inwestorzy detaliczni nadal gromadzą akcje spółki, które wzrosły o prawie 800 procent w ciągu ostatnich dwóch tygodni. Na otwarciu sesji w USA kurs szaleje oscylując powyżej poziomu 300 USD za akcję.

  • Szaleństwo na akcjach to wynik walki graczy giełdowych z portalu Reddit z dużymi inwestorami
  • Użytkownicy forum WallStreetBets zachęcają się wzajemnie do kupowania akcji spółki
  • Handel akcjami GameStop został zatrzymany ze względu na zmienność dziewięć razy w poniedziałek i pięć razy we wtorek

GameStop: wycena spółki przekroczyła 22 mld dolarów

Od początku 2021 roku akcje spółki GameStop podrożały na giełdzie nowojorskiej niemal ośmiokrotnie. Co ciekawe spółka prowadzi stacjonarne salony sprzedające gry komputerowe i konsole i odnotowuje ostatnio spore starty. W ocenie obserwatorów rynku szaleństwo na akcjach spółki to wynik walki graczy giełdowych z forum WallStreetBets na portalu Reddit z inwestorami z funduszów, którzy obstawiają przecenę akcji.

Te artykuły również Cię zainteresują
Użytkownicy forum WallStreetBets zachęcają się wzajemnie do kupowania akcji spółki, odkąd poinformowano o gigantycznych pozycjach nastawionych na ich przecenę. Wycena spółki przekroczyła 22 mld dol.

Według szacunków inwestorzy shortujący spółkę stracili 5 miliardów dolarów na podstawie wartości rynkowej netto w 2021 roku, co obejmowało 876 milionów dolarów strat we wtorek, według firmy analitycznej S3 Partners.

Jednak niektóre fundusze hedgingowe odmówiły rezygnacji z obstawiania bessy, a dane analityczne FIS pokazują, że inwestorzy zgromadzili 2,2 miliarda USD w niedźwiedzich zakładach na GameStop – 10 procent jego kapitalizacji rynkowej.

Tymczasem Elon Musk podsumował całe zamieszanie, nawiązując do popularnych memów. Wykorzystał mema „stonks”, wplatając go w nazwę GameStop.

To nie są normalne czasy i chociaż oglądanie zakładów Reddit/WallStreetBet jest fascynujące, nie mogę przestać myśleć, że jest mało prawdopodobne, aby skończyło się to dobrze dla kogoś – napisał strateg Deutsche Banku Jim Reid.

Handel akcjami GameStop został zatrzymany ze względu na zmienność dziewięć razy w poniedziałek i pięć razy we wtorek.

Kurs Gamestop na interwale dziennym, tradingview
Kurs Gamestop na interwale tygodniowym, tradingview
Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: kursu funta | mercator forum parkiet | bitcoin cash prognozy | blik |


Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here