Naga MarketsSzał wokół dogecoina (DOGE) zmusił fundusz do pozbycia się 1,1 mld dol. w BTCMający siedzibę w Wielkiej Brytanii podmiot zarządzający funduszami Ruffer zlikwidował swój zakład bitcoinowym (BTC) o wartości 600 milionów dolarów po tym jak na rynku kryptowalut rozpętał się spekulacyjny szał, w tym ogromny rajd opartego na memach tokenu dogecoin (DOGE).

Dogecoin wypycha fundusz z rynku. Ten wcześnie inkasuje 500 mln dol. zysku

Fundusz, który zarządza około 34 miliardami dolarów dla zamożnych klientów i organizacji charytatywnych, rozpoczął sprzedaż swoich zasobów kryptowalutowych w grudniu 2020 r., kiedy kurs wymiany BTC/USD wzrósł w kierunku 25 000 dol.

Te artykuły również Cię zainteresują
Kontynuował sprzedaż, gdy para ustanowiła nowe maksima w styczniu 2021 r., przebijając poziom 40 000 dol. Ruffer zamknął swoją pozostałą pozycję w BTC do kwietnia, uzyskując 1,1 miliarda dolarów zysku ze sprzedaży, czyli 83% zwrotu dla funduszu.

Kolejne zrzuty bitcoina przez Ruffera pojawiły się w momentach, w których analitycy przewidywali dalsze dynamiczne skoki wyceny najstarszej kryptowaluty. Na przykład JPMorgan powiedział w raporcie opublikowanym w styczniu, że BTC/USD może wzrosnąć do 146 tys. dol., ponieważ konkuruje ze złotem, aby stać się wiodącym światowym zabezpieczeniem inflacyjnym.

Ruffer wyjaśnił, że rozważy odkupienie bitcoina jako zabezpieczenia przed spadkiem wartości dolara, a jego dyrektor inwestycyjny Duncan MacInnes w rozmowie z Financial Times przyznał, że podmiot będzie oceniać rynek przyglądając mu się „raczej z boku, a nie z okopów”.

Jak na razie jednak MacInnes jest zdania, że bitcoin jest zbyt rozgrzany, szczególnie w momencie gdy nie posiadające na pierwszy rzut oka żadnej wartości kryptowaluty jak dogecoin (DOGE), który powstał jako internetowy żart, posiada kapitalizację rzędu 40 miliardów dolarów.

– Kiedy coś takiego jak dogecoin jest nadal wyceniane na 40 miliardów dolarów, trudno powiedzieć, że mania się skończyłaprzyznał w rozmowie z Financial Times dyrektor Ruffera.

W kryptowaluty możesz inwestować między innymi z brokerem Plus500. Załóż darmowe konto i zacznij trading jeszcze dzisiaj! 

invest

CHCĘ HANDLOWAĆ KRYPTOWALUTAMI

Bitcoin stał się nadmiernie „zadłużony”, wzrost cen jednak „dość racjonalny”

MacInnes dodał, że gdy cena bitcoina podwoiła się od stycznia do szczytu w okolicach 60 000 dolarów w połowie kwietnia, rynek wydawał się być nadmiernie zadłużony. “Można było bardzo wyraźnie zauważyć, że nastąpił wzrost zachowań spekulacyjnych” – powiedział.

Wzrost zadłużenia napędzanego lewarowanymi zakładami na kryptowaluty i napływ nowych inwestorów detalicznych na rynek zwiększyły obawy Ruffera. Gwałtownie rosnąca cena pozostawiła również mniej miejsca na dalszy wzrost, aby zrównoważyć ryzyko posiadania bitcoina, w tym rosnące zagrożenie nadmiernej regulacji.

Ruffer, który zarządza około 24 miliardami funtów głównie dla instytucji, zamożnych osób i organizacji charytatywnych, przesunął fundusze w kierunku złota, obligacji chronionych przed inflacją i akcji towarowych, starając się zrównoważyć ryzyko inflacji. Zarządzający majątkiem zarobił około 20 procent w ciągu ostatnich 12 miesięcy, a jego zyski z bitcoinów przyczyniły się do około jednej szóstej tego wyniku.

Ruffer powiedział, że bitcoin jest nadal “w menu” potencjalnych inwestycji na przyszłość, jako że zarządzający funduszami polują na nowe źródła zwrotu i dywersyfikacji. MacInnes postrzegał boom na kryptowaluty częściowo jako reakcję na bardzo niskie rentowności obligacji, które zmieniły tradycyjną strukturę portfela składającego się w 60 procentach z akcji i 40 procent z obligacji.

– Wzrost ceny bitcoina był dość racjonalny w tym sensie, że inwestorzy muszą podejmować coraz bardziej drastyczne kroki, aby chronić się przed inflacją i dowiedzieć się co zrobić z 40 procentami swojego portfela, który nic nie zarabia. Świat jest zdesperowany w poszukiwaniu nowych bezpiecznych przystani, nieskorelowanych aktywów – podsumował dyrektor Ruffera.

Autor poleca również:

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: giełda forum | notowania cd projekt | aktualny kurs korony czeskiej | blik — co to jest | neuca akcje | btc prognoza | notowanie jsw |Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here