Naga MarketsJedną z ważniejszych publikacji przedpołudnia była rewizja brytyjskiego Produktu Krajowego Brutto w czwartym kwartale minionego roku. Prognozy wskaźnika były jasne – dynamika PKB utrzyma się na poziomie 1,5% rok do roku. Jak szacunki wzrostu gospodarczego Wielkiej Brytanii wpływają na rynkową wycenę GBP?


Szacuje się, że Produkt Krajowy Brutto Wielkiej Brytanii wzrósł o 0,4% między kwartałem 3 (od lipca do września) a kwartałem czwartym (od października do grudnia) 2017; jest to korekta o 0,1 punktu procentowego niższa od wstępnego szacunku PKB, co częściowo odzwierciedla niewielką korektę w dół szacowanej produkcji przemysłu wytwórczego – czytamy w raporcie brytyjskiego Office for National Statistics opublikowanego o godzinie 10:30. 

Według Biura za wzrost gospodarczy w czwartym kwartale na terenie Wielkiej Brytanii w głównej mierze odpowiadały sektor usługowy oraz finansów. Poziom inwestycji w brytyjskich firmach pozostają stały zarówno w czwartym jak i trzecim kwartale minionego roku. W odpowiadającym okresie z roku 2016 wskaźnik ten był jednak o 2,1% niższy – informuje ONS. Szacuje się, że wydatki brytyjskich gospodarstw domowych wzrosły w minionym roku zaledwie o 1,8% co jest najniższym wynikiem od 2012 roku.

Reakcja rynku

Funt przed godziną 10:30 jako jedyna waluta koszyka G8 tracił do dolara. Obecnie ta strata powiększa się, wynosząc już 0,23%. Na wykresie GBPUSD zauważamy zwiększoną zmienność, lecz przed godziną 11:00 pozostaje ona bez wyraźnego kierunku:

GBPUSD dzięki TradingView

Korzystasz z publikacji w swoim handlu? Sprawdź jak zwiększyć swoją skuteczność dzięki opcjom waniliowym>>>

Na wykresie najpopularniejszego crossa funta również dostrzegamy pewną słabość GBP. W parze z euro szterling testuje opór w rejonie 0,8850:

EURGBP dzięki TradingViewtokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

Poprzedni artykułFrancuski AMF banuje kryptowalutowe CFD
Następny artykułDM BOŚ rekomenduje kupno 11 bit studios
Adam Rak redaktor Comparic.pl
Redaktor Comparic.pl. Odpowiedzialny również za dział Wideo Comparic.pl. Absolwent Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach. Z inwestycjami związany od 2011 roku, pierwsze doświadczenia zdobywał na GPW. Forex poznał na pierwszym roku studiów, a od końca 2013 roku jest aktywnym traderem. Jego inwestycje mają charakter typowo spekulacyjny, rzadko utrzymuje otwarte pozycje dłużej niż kilka godzin. Wyznaje zasadę wyższości księgowanych zysków, nad zyskami papierowymi. W handlu wykorzystuje głównie Price Action posiłkując się poziomami Fibonacciego.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here