Naga MarketsTuż przed godziną 16:00 poznaliśmy szacunkowy wzrost gospodarczy (PKB) wg NIESR (National Institute of Economic and Social Research). Poprzedni odczyt uplasował się na poziomie 0,4%. Został on jednak zrewidowany do 0,5% i na tym samym poziomie pozostał w obecnym miesiącu.

Źródło: http://www.niesr.ac.uk
Źródło: http://www.niesr.ac.uk

Według szacunków gospodarka wzrosła o 2% w 2016r. w porównaniu z 2,2% w 2015r. Wartości te są zbliżone w dłuższej perspektywie. Najnowsze prognozy kwartalne NIESR przewidują wzrost PKB na poziomie 2 procent rocznie w 2016 roku do 1,4 procent w 2017 roku. Zakłada się również, że inflacja CPI wyniesie 3,8 procent na koniec 2017 roku

Pełen raport dostępny jest tutaj.

Jak reagował GBPUSD

Para walutowa GBPUSD niemal od początku tygodnia porusza się w konsolidacji, której dolnym ograniczeniem jest bardzo istotne wsparcie. Warto zaznaczyć, że nie licząc październikowego flash crash rynek poniżej tego poziomu był ostatnio w lutym 1985 roku.  Na skutek powyższej publikacji nastąpiło osunięcie się kursu GBPUSD w efekcie czego rynek wybił dołem. Czy zatem spadków ciąg dalszy ?

GBPUSD M30
GBPUSD M30


Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

Poprzedni artykułUSDCAD – piąty dzień testy dolnego ograniczenia kanału wzrostowego
Następny artykułPrzed zamknięciem. Intercars [CAR] i AC [ACG]
Arkadiusz Jóźwiak redaktor Comparic.pl
Education Team Manager Comparic.pl. Autor licznych webinarów i felietonów oraz tekstów edukacyjnych poruszających szeroką tematykę inwestycyjną począwszy od psychologii a na analizie technicznej i fundamentalnej skończywszy. Jako menadżer działu edukacji w Comparic Media Group wykorzystuje wykształcenie pedagogiczne i stawia ogromny nacisk na prostotę przekazywanych informacji i wiedzy. Skrupulatność i konsekwencja w działaniu zostały docenione przez wielu traderów i inwestorów, co skutkowało m.in. nominacją w konkursie organizowanym przez fundację Invest Cuffs w kategorii Dziennikarz Roku 2019. Jego artykuły znaleźć można również w magazynach FxMag oraz I Love Crypto, gdzie prowadzi swoją stałą rubrykę. To także prelegent podczas licznych konferencji m.in. Festiwalu Inteligencji Finansowej, Seminarium XM w Warszawie czy Expo Invest Cuffs. Członek Rady Nexusów przyznającej wyróżnienia osobom i podmiotom, które w największym stopniu przyczyniają się do rozwoju branży blockchain i kryptowalut a także twórca i główny prowadzący cotygodniowych, niedzielnych odpraw traderów, w których regularnie uczestniczy kilkaset osób oraz analityk kryptowalutowy w serwisie Krypto Raport.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here