Naga MarketsRzut okiem na złotego to cykl analiz, który na łamach portalu Comparic.pl można śledzić dwa razy w tygodniu. Jego założeniem jest przedstawienie aktualnej sytuacji rynkowej na parach walutowych z PLN.


Po godzinie 10:00 Główny Urząd Statystyczny (GUS) opublikował finalny odczyt dynamiki polskiego Produktu Krajowego Brutto w trzecim kwartale 2017 r. Jak informowałem już wcześniej, odczyt na poziomie 4,9% oznacza, że w trzecim kwartale 2017 roku a więc w okresie od lipca do września br. ogólna wartość towarów i usług wytworzonych w Polsce wzrosła w skali roku aż o 4,9%. Jest to najwyższa wartość od czwartego kwartału 2011 roku. Więcej na temat tej publikacji przeczytasz tutaj.

Po godzinie 14:00 Główny Urząd Statystyczny opublikował wstępne dane dotyczące inflacji konsumenckiej CPI w listopadzie 2017 r.

Jak przeczytać możemy w raporcie, ceny towarów i usług konsumpcyjnych według eksperymentalnego szybkiego szacunku w listopadzie 2017 r. w stosunku do poprzedniego miesiąca wzrosły o 0,5% (wskaźnik cen 100,5), a w porównaniu z analogicznym miesiącem ub. roku wzrosły o 2,5% (wskaźnik cen 102,5).

Źródło: http://stat.gov.pl

Dane mają charakter wstępny i mogą ulec zmianie. Dane ostateczne za listopad 2017r. zostaną opublikowane zgodnie z dotychczasowym harmonogramem ich udostępniania, tj. 11 grudnia 2017 r. o godz. 14:00.

EURPLN

Spoglądając na notowania pary walutowej EURPLN zauważymy, że na skutek trwających od 28 września br. spadków kurs wybił dołem z kanału wzrostowego po czym re-testując odrzucił jego dolne ograniczenie. Przez pięć kolejnych tygodni obserwowaliśmy spokojną konsolidację, z której rynek również wybił dołem. Obecnie obserwujemy walkę popytu z podażą w okolicy lokalnego wsparcia i jeżeli tylko strefa ta zostanie pokonana, spodziewać moglibyśmy się kontynuacji spadków nawet w okolice poziomu 4.1670.

EURPLN Daily


tokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

Poprzedni artykułEURCAD na poziomach z lutego 2016 kontynuuje trend wzrostowy
Następny artykułTrading Ichimoku – AUDCHF, EURAUD, NZDCHF – 30 listopada 2017
Arkadiusz Jóźwiak redaktor Comparic.pl
Education Team Manager Comparic.pl. Autor licznych webinarów i felietonów oraz tekstów edukacyjnych poruszających szeroką tematykę inwestycyjną począwszy od psychologii a na analizie technicznej i fundamentalnej skończywszy. Jako menadżer działu edukacji w Comparic Media Group wykorzystuje wykształcenie pedagogiczne i stawia ogromny nacisk na prostotę przekazywanych informacji i wiedzy. Skrupulatność i konsekwencja w działaniu zostały docenione przez wielu traderów i inwestorów, co skutkowało m.in. nominacją w konkursie organizowanym przez fundację Invest Cuffs w kategorii Dziennikarz Roku 2019. Jego artykuły znaleźć można również w magazynach FxMag oraz I Love Crypto, gdzie prowadzi swoją stałą rubrykę. To także prelegent podczas licznych konferencji m.in. Festiwalu Inteligencji Finansowej, Seminarium XM w Warszawie czy Expo Invest Cuffs. Członek Rady Nexusów przyznającej wyróżnienia osobom i podmiotom, które w największym stopniu przyczyniają się do rozwoju branży blockchain i kryptowalut a także twórca i główny prowadzący cotygodniowych, niedzielnych odpraw traderów, w których regularnie uczestniczy kilkaset osób oraz analityk kryptowalutowy w serwisie Krypto Raport.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here