Naga MarketsJak wynika z najnowszego dokumentu Bureau of Economic Analysis (BEA) dynamika produktu krajowego brutto w Stanach Zjednoczonych nie zwalnia. Według drugiego szacunku ekonomistów, amerykańskie PKB w trzecim kwartale tego roku rośnie o 3,3% w porównaniu do kwartału poprzedniego. 


To już kolejny raz, gdy wyliczenia BEA zaskakują rynek. Miesiąc temu, 27 października spodziewaliśmy się wyraźnego spadku dynamiki amerykańskiego PKB w ujęciu kwartalnym – wskaźnik miał wynieść zaledwie 2,5%. Tymczasem, szacunkowy wzrost gospodarki wyniósł wówczas równe 3%. Dzisiejszy, drugi szacunek mówi o wzroście dynamiki nawet do poziomu 3,3%. Nic dziwnego, że dolarowe byki szaleją na rynku.Dzisiejsza publikacja jest uzupełniona o dane, których miesiąc temu nie można było jeszcze brać pod uwagę przy wyliczaniu produktu krajowego brutto. Jeżeli szacunki BEA się potwierdzą będzie to miniony kwartał będzie trzecim z rzędu w którym notuje się wzrost dynamiki wzrostu gospodarczego. 

Jak zauważa BEA dzisiejsze szacunki odzwierciedlają wzrost inwestycji a także spadek importu oraz wydatków publicznych w trzecim kwartale tego roku.

Reakcja rynku

Przedpołudniowe wzrosty na EURUSD szybko zostały zastąpione przez spadki, które przyspieszyły po dzisiejszej publikacji raportu BEA. Para znalazła się bardzo blisko silnego wsparcia w rejonie poziomu 1,1800 zbudowanego na zniesieniach Fibonacciego (38,2 oraz 61,8):

Handlujesz na danych makro? Sprawdź zalety opcji waniliowych>>>

USDJPY przetestowało zniesienie 61,8 ostatniego impulsu spadkowego oraz znajdującą się w tym rejonie strefę oporu: Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

Poprzedni artykułTrading Ichimoku – AUDUSD, EURAUD – 29 listopada 2017
Następny artykułŚrednia na AUDUSD powstrzymuje byki
Adam Rak redaktor Comparic.pl
Redaktor Comparic.pl. Odpowiedzialny również za dział Wideo Comparic.pl. Absolwent Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach. Z inwestycjami związany od 2011 roku, pierwsze doświadczenia zdobywał na GPW. Forex poznał na pierwszym roku studiów, a od końca 2013 roku jest aktywnym traderem. Jego inwestycje mają charakter typowo spekulacyjny, rzadko utrzymuje otwarte pozycje dłużej niż kilka godzin. Wyznaje zasadę wyższości księgowanych zysków, nad zyskami papierowymi. W handlu wykorzystuje głównie Price Action posiłkując się poziomami Fibonacciego.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here