Naga MarketsEurostat o godzinie 11:00 opublikował istotne dane dotyczące inflacji w strefie ruro. Dane w ujęciu rocznym wskazywały poprzednio na inflację, na poziomie 1,3%. Jak wyglądają obecne szacunki?

Oczekuje się, że w lutym 2018 roku inflacja w ujęciu rocznym spadnie do poziomu 1,2% z 1,3% w styczniu. Szacuje się, że główny komponent inflacji, a mianowicie wzrost cen energii w ujęciu rocznym ma osiągnąć poziom 2,1%.

Na następnym miejscu znajdują się usługi (1,3%), za nimi żywność, alkohol i tytoń (1,1%), a na końcu przemysłowe towary nieenergetyczne (0,7%).

Żródło: Eurostat

Ponadto o godz. 11 poznaliśmy również dane dotyczące wskaźnika CPI dla samych Włoch, które również wskazują na spadek zarówno w ujęciu miesięcznym jak i rocznym. Wystarczy spojrzeć na czerwone liczby poniższej tabeli (źródło: investing.com):

EURJPY na nowych minimach

Przy okazji publikacji danych z niemieckiego rynku pracy przyglądaliśmy się parze walutowej EURUSD. Dla odmiany spójrzmy jak euro zachowuje się w relacji do jena japońskiego.

Jak widać na poniższym wykresie dziennym, kurs EURJPY wyznaczył dziś nowe minima i znalazł się pod kluczową strefą wsparcia w obrębie 131.40. Jeśli notowania utrzymają się na obecnych lub niższych poziomach do zamknięcia sesji, będzie to oznaczało pokonanie tego wsparcia.

Wtedy też otwarta zostanie droga do kolejnego kluczowego poziomu obrony blisko 128.00. Warto jednak mieć na uwadze to, że obecny ruch spadkowy odbywał się bez większej korekty, a obecne ceny znajdują się około 240-pipsów od 20-okresowej SMA. Taka sytuacja zazwyczaj nie utrzymuje się zbyt długo, a cena w końcu wraca do średniej.

Broker XM zapewnia 30 USD na start, a także konta w mikrolotach, dobre dla początkujących traderów >>


Poszerzaj swoją wiedzę na bezpłatnych webinariach prowadzonych przez redaktorów Comparic.pl!
Aktualny harmonogram i zapisy na:   [otw_shortcode_button href=”http://clicks.pipaffiliates.com/afs/come.php?id=4192&cid=14684&ctgid=16&atype=1″ size=”small” icon_type=”general foundicon-calendar” icon_position=”left” shape=”radius” color_class=”otw-red” target=”_blank”]Webinary XM.COM[/otw_shortcode_button]Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

Poprzedni artykułLitecoin pod presją popytu
Następny artykułNadex wprowadz mini kontrakty na Bitcoina
Zafascynowany rynkiem Forex i aktywnie z nim związany od 2013 roku. Trader krótko- i średnioterminowy stosujący swing trading. Do swoich analiz wykorzystuje Price Action pozwalające zrozumieć, co tak naprawdę dzieje się na rynku. Na pierwszym planie stawia spekulację w momentach przewagi, prostotę, zarządzanie ryzykiem, a przede wszystkim dyscyplinę. Prelegent podczas Price Action Day oraz Seminarium XM w Warszawie. Wolne chwile spędza na treningach kalisteniki i sztuk walki.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here